Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

Wypożyczalnia kajaków Mini Camp Mrzonka - Joniec

Turystyka aktywna  Mazowsze -

09-131 Joniec, ul. Joniec

Telefon  696-436-799 ,(23)-661-61-99
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaPolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Mini Camp Mrzonka, noclegi Joniec, Agroturystyka Joniec, Wypożyczalnie Joniec, wypożyczalnia kajaków, wypożyczalnia kajaków Joniec, noclegi, pokoje, kajaki, domki, kajaki mazowsze, domki mazowsze, kajaki Joniec, domki Joniec, aktywny wypoczynek, urlop, wypoczynek mazowsze, wypoczynek Joniec, domki nad rzeką
Piktogramy
Łazienka przy pokoju Plaża Parking

Daj nam plusa

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik
 Od 25.00  zł/osoba
 Do 30.00  zł/osoba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Mini Camp Mrzonka

Nasza wypożyczalnia i Camp leżą nad malowniczą rzeką Wkrą w miejscowości Joniec ok.55 km na północ od Warszawy. Wypożyczamy kajaki dwuosobowe poliestrowe i polietylenowe. Oferujemy spływy jednodniowe, a także i kilkudniowe z noclegiem w domkach bądź na polu namiotowym.

Dla gości korzystających z Mini Campu przeznaczone są sanitariaty, miejsca na ognisko, oraz domki noclegowe 2-4- osobowe. Rzeka Wkra ma długość 249 km i jest prawym dopływem Narwi. Jej wody płyną, przez piękne lasy i ukwiecone łąki.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Dla naszych kajakarzy rzeka dostępna jest od Działdowa do jej ujścia w Nowym Dworze Mazowieckim. Decydując się na taka formę wypoczynku możesz być naprawdę miło zaskoczony, spędzisz czas relaksując się wśród zieleni i dzikiej przyrody.

» ATRAKCJE «

Miejscowość turystyczno - wypoczynkowa, malowniczo położona nad rzeką Wkrą otoczona pięknymi lasami w których znajdują się kompleksy domów rekreacyjnych służących również do całorocznego zamieszkania. Elementami wpływającymi na atrakcyjność Gminy są walory krajoznawczo - przyrodnicze.

Ze skarpy na której położona jest miejscowość Joniec (siedziba urzędu) można podziwiać przepiękny widok meandrującej pomiędzy lasami i polami rzeki Wkry, dające bogactwo wielu gatunków ryb, dających spokój i wyciszenie dla pędzącego świata.

Przez niemal siedem stuleci, do końca XVIII w., Joniec był własnością biskupów płockich. W 1784 r. kosztem jednego z nich, Michała Jerzego Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta, wzniesiono tu kościół parafialny św. Ludwika, w stylu klasycystycznym. Obok kościoła stoi murowana dzwonnica, zbudowana w tym samym czasie. Nad wejściem do niej znajduje się bardzo ciekawa kamienna tablica.

Biskup Poniatowski, który był w tym czasie przewodniczącym Komisji Edukacji Narodowej, kazał ku oświeceniu parafian, wyryć na niej litery alfabetu (duże i małe, drukowane i pisane), cyfry i liczby od 1 do 24 oraz wierszowany napis, mówiący o pożytkach z nauki, zwłaszcza jeśli umożliwia ją oświecony rząd i Komisja Edukacji:

"Czytać, Pisać, Rachować ucz się z tey Tablice,
Pomogą ci do tego Proboszcz, Pan, Rodzice,
Chceszli dokładniey poznać tę naukę walną,
Wraz z inszemi Xiążeczkę masz Parafijalną.
Korzystaj z daru, któryć czyni Rząd Krayowy,
Będziesz z niego majętny, gospodarny, zdrowy.
Proście Boga za Króla, Oyczyznę, Panów i Dobrodziejów
oraz Biskupa X. Poniatowskiego, autora tey Tablicy. Roku 1784".

Podobną tablicę, także ufundowaną przez M. J. Poniatowskiego, można zobaczyć na ścianie katedry w Kielcach.

» MAPA «

NUMER OFERTY: 10293

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i  zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.


UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.