Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

Pensjonat Krystyna - Brenna - pokoje - Beskidy

Pokoje gościnne  Karpaty - Beskid Śląski

43-438 Brenna, ul. Partyzantów 8

Telefon  (33)-853-62-80
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaPolska.pl
Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
pokoje, pokoje gościnne, Pensjonat Krystyna, noclegi, góry, Brenna, Śląsk, święta, ferie, ferie zimowe w Beskidzie Śląskim, wypoczynek, urlop, wczasy, pokoje gościnne Brenna, pokoje w górach, pokoje na Śląsku, noclegi w górach, pokoje Beskidy, noclegi Brenna, noclegi Śląsk, tanie pokoje, tanie noclegi, ferie Brenna, święta Śląsk, święta Brenna, Beskid Śląski
Piktogramy
Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Wyżywienie Zwierzęta w obiekcie

Daj nam plusa

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik
 cena za nocleg 35.00  do 45.00 zł
 apartament 90.00  zł
 pokój 2 osobowy 70.00  do 80.00 zł
 pokój 3 osobowy 85.00  

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z Naszej oferty. Do zaoferowania mamy 48 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

Miejscowość Brenna położona na wysokości 366 m n.p.m. Doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej, rowerowej i jazdy na nartach (400 metrów do wyciągu, jak również możliwość spędzenia wczasów rodzinnych w ciszy i spokoju.

NASZA OFERTA:

  • Zakwaterowanie - oferujemy 48 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach 2,3,4 osobowych
  • W pokojach balkon, łazienka, radio, tv
  • Wyżywienie całodzienne z domową kuchnią
  • Dla grup zorganizowanych ogniska z pieczeniem barana, kiełbasą przy góralskiej muzyce
  • Świetlica
  • Plac zabaw dla dzieci
  • Parking
  • Posiadamy dwie sale, na 40 i 30 osób, - w tym jedna kominkowa
  • Akceptujemy zwierzęta


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

» DODATKOWE INFORMACJE «

Organizujemy:

  • Konferencje
  • Szkolenia
  • Zielone szkoły, białe szkoły
  • Kolonie
  • Przyjmujemy grupy wycieczkowe

Nasze atuty:

  • Aktywny wypoczynek
  • Kuligi
  • Imprezy okolicznościowe 
  • Imprezy przy grillu
  • Imprezy przy ognisku 
  • Zabawy sylwestrowe dla rodziców z dziećmi

» ATRAKCJE «

Gmina Brenna, w skład której wchodzą wsie: Brenna, Górki Wielkie, Górki Małe, położona jest w malowniczej dolinie rzeki Brennicy, otoczonej szczytami górskimi. Rzeka Brennica Najciekawsze i najbardziej widokowe góry w okolicach Brennej to Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony nieco bliżej Szczyrku Kotarz (974 m n.p.m.). Dzięki atrakcyjnie wytyczonym szlakom, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego oraz narciarstwa biegowego.

Wypoczynek w Brennej stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru panującego w popularnych kurortach. W porównaniu do innych znanych miejscowości regionu, w Brennej panuje prawdziwy spokój. Docenią go ludzie, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą, a podczas wypoczynku wakacyjnego nie tęsknią za typowo miejskimi atrakcjami.
Nie oznacza to jednak, że pod względem rozrywkowym w Brennej nie ma co robić. Przeciwnie! W amfiteatrze i Parku Rekreacyjnym organizowanych jest wiele różnorodnych imprez: występy zespołów muzycznych i kabaretów, biesiady piwne, imprezy folklorystyczne, konkursy i zawody sportowo - rekreacyjne. Klimatyczne karczmy i restauracje serwują wyśmienitą kuchnię regionalną. Nie brakuje też stoisk gastronomicznych i ogródków piwnych.

Warto zobaczyć, warto odwiedzić:

  • Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej - Muzeum biograficzne Zofii Kossak - Szatkowskiej jest oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. Założył je w 1973 roku mąż pisarki - Zygmunt Szatkowski, który stał się jednocześnie pierwszym kustoszem obiektu. Muzeum mieści się w dawnym domu ogrodnika, niedaleko ruin spalonego w 1945 roku dworu. W domu, który był ostatnią przystanią Zofii Kossak - Szatkowskiej, zgromadzono wiele pamiątek: zdjęcia rodzinne, rękopisy, maszynopisy, listy, obrazy, a także bogaty zbiór książek. Tuż przy muzeum znajduje się niewielki park, w którym zobaczyć można ruiny spalonego dworu oraz tablicę pamiątkową poświęconą Zofii Kossak - Szatkowskiej. Warto odwiedzić to miejsce. Ruiny spalonego dworu
  • Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich - Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich Świątynia należy do najstarszych kościołów na Śląsku Cieszyńskim - wzmianki o parafii pochodzą z 1447 roku. Wewnątrz znajduje się późnogotycki portal z herbem rodziny Kornicz - Góreckich, fundatorów świątyni. Kościół na przestrzeni wieków był kilkakrotnie przebudowywany, przez co zatracił nieco swój gotycki charakter. W 1662 roku przebudowano pochodzące z XV wieku Prezbiterium oraz część nawy głównej. Niedaleko kościoła znajduje się cmentarz katolicki, na którym pochowano m.in. pisarkę Zofię Kossak - Szatkowską oraz jej męża - Zygmunta Szatkowskiego.
  • Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela w Brennej - Kościół wzniesiono w latach 1793-96, na miejscu stojącej tu niegdyś drewnianej kaplicy - wzmianki dotyczące jej budowy pochodzą z 1719 roku. Wystrój świątyni jest niezwykle bogaty, znajdują się tu obrazy przedstawiające m.in. chrzest Pana Jezusa i Świętą Rodzinę. W nawie głównej można obejrzeć ambonę z wizerunkami czterech Ewangelistów oraz Dobrego Pasterza, datowaną na XIX w. W kościele znajdują się także dwie XIX - wieczne rzeźby, prezentujące Św. Józefa z Dzieciątkiem i Św. Annę z Matką Bożą. Boczne ołtarze pochodzą z końca XIX wieku.
  • Przystanie wodne - w Leśnicy i Hołcynie - Przystań położona jest około 3,5 km od centrum Brennej, w dolinie potoku Leśnica. Od zachodu otacza ją pasmo Orłowej (813 m.n.p.m.) oraz Beskidka (700 m.n.p.m.), a od wschodu pasmo Starego Gronia (790 m.n.p.m.). Zaporę wybudowano w 1940 roku, po wielkiej powodzi, która wyrządziła wiele szkód materialnych. Podczas budowy odkryto srebrne monety pochodzące z XVI w., co pozwoliło historykom wysunąć dwie hipotezy. Pierwsza z nich zakłada, że w średniowieczu przebiegał tędy szlak handlowy. Druga głosi, że w dolinie mieszkał bogaty kupiec. Niestety, żadna z hipotez nie została naukowo potwierdzona. Obecnie akwen służy głównie turystom. W okresie od maja do września można tu wypożyczać rowery wodne oraz kajaki. W pobliżu znajduje się pole namiotowe oraz punkty gastronomiczne.
  • Park Rekreacyjny -  Park Rekreacyjny wraz z amfiteatrem położony jest w samym centrum Brennej. Odbywają się tu różnego rodzaju imprezy kulturalne i folklorystyczne, występy artystów z regionu oraz inne wydarzenia o charakterze widowiskowym. Najważniejsze z nich to Dożynki Ekumeniczne, Przegląd Wiejskich Zespołów Regionalnych, Noc Świętojańska czy Noc Sylwestrowa. W parku nie brakuje też miejsc, w których można się posilić i spędzić miłe chwile, np. z kuflem piwa w ręce. Liczne ogródki i punkty gastronomiczne oferują potrawy z grilla, zimne napoje i oczywiście piwo. Ci, którzy chcieliby w parku odpocząć, znajdą chwilę spokoju w zielonych alejkach.

» MAPA «

NUMER OFERTY: 6552





© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i  zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.


UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.