Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Zbiornik Koronowski - Bory Tucholskie

Zbiornik Koronowski - Bory Tucholskie

Jest to zbiornik retencyjny utworzony na dolnym odcinku rzeki Brdy. Położony na północ od Koronowa w województwie kujawsko-pomorskim w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Jego długość nieznacznie przekracza 40 kilometrów! Podczas spiętrzania wody stopniowo łączono ze sobą pobliskie jeziora, co stworzyło akwen o niesamowitej strukturze dna i linii brzegowej. Maksymalna głębokość wynosi ponad 21 metrów. Średnia zaś około 5,5 metra. Powierzchnia około 1500 ha. Linia brzegowa o długości lekko ponad 100 kilometrów jest wspaniale urozmaicona i prawie całkowicie otoczona lasami, z licznymi trzcinowiskami.

Nie jest to łatwe łowisko, mnóstwo podwodnych przeszkód skutecznie chroni swoich skarbów. Bez łodzi i echosondy łowienie może nas kosztować sporo urwanych przynęt. Ale to właśnie w tych miejscach możemy liczyć na brania najwspanialszych okazów. Warto tu zapolować na piękne okonie, które bardzo upodobały sobie takie kryjówki. Jeżeli odpowiednio rozpracujemy strukturę bardzo ciekawego dna i znajdujących się na nim przeszkód możemy liczyć na okazy. W akwenie tym żyją też potężne szczupaki, które ściągają tu licznych wędkarzy. Zwłaszcza jesienią możemy liczyć na brania potężnych zębaczy. Bardzo rzadko zdarza się tu złowić pięknego suma, egzemplarze ponad dwudziestokilogramowe.

Ryba biała jest bardzo licznie reprezentowana przez ogromne leszcze i płocie. Okolice stoków przybrzeżnych to świetne łowiska tych ryb. Warto też wśród płytszych zatok i blatów zarzucić wędki w poszukiwaniu linów. Oprócz ryb wymienionych wyżej można tu spotkać jeszcze krąpie, wzdręgi, ukleje i karasie. Parę lat temu można było w tym zbiorniku sporadycznie złowić pstrąga.

Zalew Koronowski to niezwykła woda. W dzisiejszych czasach stał się miejscem wypoczynku tysięcy ludzi. To ogromny zbiornik który zaspokaja potrzeby wielu osób korzystających z różnych form turystyki i aktywnego wypoczynku. Na szczęście miejsca jest tu pod dostatkiem i każdy znajdzie dla siebie kawałek terenu lub wody. Bardzo dobrze zorganizowana i wciąż udoskonalana infrastruktura turystyczna oferuje wszystko to co potrzebować będziemy do spędzenia kilku dni nad tym wyjątkowym akwenem. Nie zapominajmy, że jesteśmy w Borach Tucholskich, miejscu ze wszech miar wyjątkowym. Mnogość pieszych i rowerowych szlaków turystycznych pozwala poznać lepiej ten region kraju. To również świetne miejsce do uprawniania turystyki żeglarskiej. Warto polecić spływy kajakowe. Sporo tu klubów żeglarskich ze świetną bazą sprzętową. W okolicznych miejscowościach świetnie rozwijają się szkółki jeździeckie. Wypożyczenie łodzi nie będzie tu żadnym problemem. Problemem jednak może okazać się miejsce, gdzie zacząć łowić w tym bardzo ciekawym zbiorniku.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.