Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Zbiornik Husynne - Lubelszczyzna

Zbiornik Husynne - Lubelszczyzna

Zbiornik Husynne położony jest w województwie lubelskim około 5 kilometrów od Dorohuska. Powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, poprzez zalanie nieużytków w okolicy wsi Husynne. Do akwenu tego wpada niewielka rzeka Udal, która jest jednym z dopływów Bugu. To typowa woda linowo-szczupakowa. Jego powierzchnia wynosi około 120 ha. Głębokość maksymalna to zaledwie 3, a średnia około 1,5 metra. Dno mocno zarośnięte, muliste. Brzegi w częściowo trudno dostępne. Warto skorzystać z łodzi.
 
Ten bardzo ciekawy zbiornik oferuje wiele cennych gatunków ryb. Są tu kapitalne okazy karpi, które osiągają wagę do kilkunastu kilogramów. Bardzo żyzna woda pozwala tym rybom na tak duże przyrosty.  Jest tu też kapitalna płoć, którą bez problemu znajdziemy w każdej części zbiornika. Łowione są tu też wspaniałe karasie, które nawet nie wymagają nęcenia. Z powodzeniem możemy liczyć na brania wyrośniętych leszczy, których w tej wodzie również nie brakuje. Okonie i szczupaki skutecznie dbają, aby ryby nie karłowaciały. Warto wspomnieć zwłaszcza o szczupakach które pomimo tego, że to mały zbiornik przekraczają wagę dwunastu kilogramów.

Jednak rybą z którego słynie Husynne jest bez wątpienia lin. Ten gatunek, akurat tutaj znalazł jedne z najlepszych warunków do rozrodu w całym kraju. Bestie których waga osiąga ponad cztery kilogramy, często są łowione w tym zbiorniku. Wiele medalowych ryb zgłaszanych przez wędkarzy pochodzi właśnie stąd. Tu raczej nie stosuje się delikatnych zestawów. Spowodowane to jest charakterem łowiska i wielkością ryb w nim występujących. Kilkudniowe nęcenie to murowany sukces, który pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty. Świetnie sprawdzą się raczej grube zanęty i białe robaki.

Jesień to dobry czas na drapieżniki. Warto używać wabików płytko schodzących, ale o agresywnej akcji. Brania szczupaków ze względu na niewielką głębokość łowiska są bardzo widowiskowe. Złowienie kompletu ryb może być kwestią godziny.

Zbiornik nie rozpieszcza nas pod względem zaplecza turystycznego. Przy samym zbiorniku nie ma ośrodków wczasowych czy hoteli. Pole namiotowe i prywatne kwatery u rolników, to wszystko na co możemy liczyć. Mogą być problemy z wynajęciem łodzi, dlatego warto zabrać tu ze sobą własną. Ale nie jest to warunek konieczny, ponieważ jest tu sporo miejsc gdzie możemy łowić z brzegu. Może nie jest to woda łatwa do połowów, ale z pewnością warta odwiedzenia. Tym bardziej, że złowienie ryby życia jest tu niezwykle prawdopodobne.


Lupus 

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.