Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Zbiornik Dziećkowice - Śląsk

Zbiornik Dziećkowice - Śląsk

Zbiornik Dziećkowice to zbiornik poeksploatacyjny w województwie śląskim. Położony na południe od Mysłowic. Jego powierzchnia wynosi ponad 750 ha. Długość ponad 4,2 kilometra. Głębokość maksymalna prawie 12, a średnia około 4,5 metra. Dno, ze względu na jego górniczą przeszłość, głównie piaszczyste z dużą ilością dołków i wypłyceń. Jest ono bardzo silnie pofałdowane i pokryte mnóstwem zaczepów. Linia brzegowa niezbyt rozwinięta.

Ten akwen zaskakuje bogactwem rybich gatunków. Każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze ryby spokojnego żeru występują właściwie na całym zbiorniku. Płocie, wzdręgi, leszcze i ukleje są raczej do złowienia w całej misie jeziora. Tylko od rodzaju i ilości zanęty będą zależały nasze wędkarskie wyniki. Ryby te osiągają tu bardzo dobre przyrosty. Atrakcją tej wody, są niewątpliwie karpie, amury i liny, które regularnie poławiają okoliczni wędkarze. Wody Dziećkowic zasilają rzeki Soła i Skawa, a to powoduje, że możemy tu liczyć na brania jelców i kleni.

Jeżeli chodzi o drapieżniki to reprezentacja jest równie silna. Najpopularniejsze są oczywiście kapitalne okonie. Sztuki czterdziestocentymetrowe nie należą tu do rzadkości. Świetnie sprawdzą się wszelkie metody spinningowe. Prowadzenie przynęt w miejscach gdzie dno jest najbardziej zróżnicowane pozwoli dobrać się nam do dużych stad tej ryby. Są tu też okazy szczupaków, które wcale nierzadko osiągają ponad metr długości. Jednak populacja tego drapieżnika stopniowo zmniejsza się na rzecz sandacza. Które osiągają w tym zbiorniku naprawdę spore przyrosty i to one w najbliższym czasie będą tu dominowały. Wody Dziećkowic zamieszkują też sumy, które już teraz przekraczają masę dwudziestu pięciu kilogramów. Regularne zarybienia powodują, że jest to jeden z najbardziej cenionych przez wędkarzy zbiorników w południowej Polsce.

Najlepsze efekty osiągniemy oczywiście łowiąc z łodzi. Ponieważ część brzegu, która jest umocniona betonem jest wyłączona z wędkowania, to jednak ta pozostała stwarza wiele obiecujących miejscówek na wędkarskie zasiadki. Warto zarzucić tu gruntówkę.

Odwiedzając Śląsk warto zabrać ze sobą wędki. Taki zbiornik, z taką ilością gatunków ryb jest ewenementem w skali kraju. Pomimo faktu, że został stworzony przez człowieka, oferuje bardzo wiele, a otulina akwenu jest całkiem ładna. Zbiornik ten, jest też ważnym miejscem na żeglarskiej mapie Polski.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.