Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Zbiornik Cedzyna - Góry Świętokrzyskie

Zbiornik Cedzyna - Góry Świętokrzyskie

Zbiornik Cedzyna to sztuczny akwen w województwie świętokrzyskim, położony na wschód od Kielc. Jego powierzchnia wynosi prawie 60 ha. Powstał na rzece Lubrzance. Dno przy wpływie rzeki jest silnie zamulone. W pozostałej części twarde i żwirowo-piaszczyste. Miejscami pełne jest sporej ilości podwodnych karczów i krzaków. To doskonałe miejsce na połów tutejszych grubych okoni. Są tu też podwodne górki, dołki i płytsze blaty. Jego średnia głębokość wynosi około 3 metrów. Brzegi mocno urozmaicone. Częściowo zalesione ze sporą ilością roślinności wynurzonej.

A co możemy tu złowić? Przede wszystkim to świetne łowisko ryb spokojnego żeru. Płocie, liny, karasie, leszcze, karpie, krąpie i wzdręgi znajdują tu świetne warunki do rozrodu. Jezioro to ma wiele do zaoferowania fanom gruntówki i spławika. Ryb jest naprawdę dużo i bez problemu zawsze zdołamy coś z wody wyłuskać. Ryby są w różnych rozmiarach i tylko nasz wędkarski kunszt będzie decydował o tym jakie egzemplarze złowimy.

Drapieżniki, podobnie jak pozostałe ryby również mają się tu świetnie. Wyżej wspomniane łowiska okoni to prawdziwe eldorado dla łowców tego gatunku. Mniejsze przynęty prowadzone tuż nad dnem pełnym zaczepów zawsze skuszą do brania jakieś spore ryby. Szczupaki zamieszkujące ten akwen też należą do sporych osobników. Warto ich poszukać w okolicach silnie zarośniętego dna. Twardsze części dna są okupowane przez sandacze, które są rozprzestrzenione po całym zbiorniku. Tu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju przynęty gumowe, agresywnie prowadzone po dnie. W Cedzynie występują też węgorze. Przyzwoitej wielkości ryby poławiane są w bardziej zamulonych częściach zbiornika, obok płycizn. Sporadycznie możemy liczyć na branie suma, ale nie jest to populacja, którą w jakikolwiek sposób może konkurować z innymi rybami. Brania są sporadyczne, a i wielkość ryb nie powala na kolana. Ale nigdy nie wiadomo co może przynieść przyszłość.

Bliskość Kielc w żadnym stopniu nie powoduje, że łowisko to traci na swojej atrakcyjności. Akwen nie jest jakoś nadmiernie eksploatowany przez wędkarzy. Wspaniałe otoczenie i woda, o którą zwyczajnie w świecie ludzie dbają sprawia, że jest to perła ziemi świętokrzyskiej. Tak niewielki zbiornik, ma do zaoferowania naprawdę bardzo wiele. Każdy wędkarz łowiący tu będzie zdumiony świetną kondycją tego łowiska. Dlatego odwiedzając ten region kraju warto mieć w zanadrzu parę dni wolnych, aby połowić w tej wodzie.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.