Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Zalew Nielisz - Lubelszczyzna

Zalew Nielisz - Lubelszczyzna

Zalew Nielisz jest położony w województwie lubelskim, 20 kilometrów na północny-zachód od Zamościa. Jest to akwen powstały w delcie dwóch rzek Por i Wieprz. Jego powierzchnia przy maksymalnym poziomie wody wynosi 950 ha. Długość linii brzegowej ponad 30 km. Średnia głębokość waha się od 3 do 5 metrów. Dno jest naznaczone wieloma rowami i starymi korytami rzek, nie brakuje tu głęboczków i niewielkich górek. Linia brzegowa bardzo urozmaicona, ale brzegi mało zalesione. Znajdziemy tu więcej pól i łąk. Pamiętajmy, że zbiornik powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Prawie cały brzeg jest dostępny do wędkowania, a amatorzy zasiadek i łowienia stacjonarnego znajdą tu wiele ciekawych miejsc.

Jeszcze kilka lat temu, Nielisz należał do absolutnej czołówki najlepszych polskich wód wędkarskich. Dziś trochę spadł w rankingach, głównie ze względu na mnogość łowisk komercyjnych. Ale i tak jest to bardzo zasobna w ryby woda. Jak na młody zbiornik przystało, prym wiodą tu na razie szczupaki i okonie. Spotkania z ponad metrowymi zębatymi o przyzwoitej wadze kilkunastu kilogramów nie należą do rzadkości. Żywiec jest tu bardzo skuteczny, ale i spinningiści mają tu dużo do powiedzenia. Okonia jest wszędobylski i dorasta do pokaźnych rozmiarów. Niewielkie gumki i małe wahadłówki to sprawdzone przynęty na te ryby. Z drapieżników występują tu jeszcze sandacze, sumy, bolenie i węgorze. Sandaczy jest coraz więcej, co automatycznie powoduje zmniejszenie się ilości szczupaka.

Ryba biała jest tu reprezentowana przez następujące gatunki: płoć, leszcz, karp, lin, karaś i ukleja. Spotkania z ogromnymi karpiami nie są tu dziś czymś niezwykłym. Leszcze i płocie odpowiednio zanęcone, też chętnie wchodzą w nasze łowisko. Karasie i liny to władcy płycizn, których jest tu całkiem sporo. To także doskonałe łowiska wiosenne gdzie woda najwcześniej się nagrzewa po okresie zimowym.

Nielisz to bardzo ciekawe łowisko. Na naszych oczach rodzi się bardzo ciekawy zbiornik, którego powstanie w znacznym stopniu przyczyniło się do rozwoju turystycznego regionu. Coraz więcej tu gospodarstw agroturystycznych, oferujących oprócz kwatery, przyzwoite zaplecze wędkarskie. Z łatwością wypożyczymy tu łódź i otrzymamy wszelkie informacje o tutejszym zbiorniku i jego mieszkańcach. Brak dużych ośrodków wczasowych powoduje, że nie ma tu tłumów wczasowiczów. A można zaryzykować stwierdzenie, iż jest to w chwili obecnej woda we władaniu wędkarzy.

Region Zamojszczyzny to urokliwe miejsce na mapie Polski. Spokój i brak rozreklamowanych atrakcji turystycznych powoduje, że niewielu turystów tu dociera, a naprawdę warto. Roztocze i sam Zamość to perły, warte odkrycia.

Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.