Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Władysławowo

Władysławo - miasto nad Morzem Bałtyckim położone jest w powiecie puckim, województwo pomorskie. Znajduje się tu port rybacki, przystań żeglarska i pasażerska oraz morskie przejście graniczne do innych krajów nadbałtyckich.

To co dla nas wędkarzy jest najistotniejsze, to przede wszystkim bliskość bardzo ciekawych łowisk morskich. Jest to możliwe dzięki bardzo dużej ilości kutrów przystosowanych do połowów morskich. Rezerwacja na tych najlepszych, to znaczy znających najciekawsze miejsca do połowu dorsza, czasami wymaga kilkumiesięcznego oczekiwania. Łowienie w morzu z kutrów staje się w Polsce coraz popularniejsze. Łatwość z jaką te ryby trafiają na haki wędek nawet „niedzielnych” wędkarzy, z pewnością temu sprzyja. Jednostki wychodzące z kilkunastoma wędkarzami w morze na około 10 godzinny rejs, to obecnie synonim wędkarstwa morskiego nad polskim morzem. Ma to w sobie coś z prawdziwej przygody. Potężne fale, duża woda, duże przynęty, duże wędki i … duże ryby. Jeżeli dodamy do tego, że często łowimy na znacznych głębokościach nawet 50 metrów, to na brak emocji nie powinniśmy narzekać.
 
Dorsz w naszym kraju jest jednoznacznie kojarzony z połowami z jednostek wychodzących na pełne morze. Warto przed taką wyprawą zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Tu liczy się moc i wytrzymałość. Wędka o długości do 3 metrów, o ciężarze wyrzutu 200-300 gram. Z porządnymi przelotkami i bardzo wytrzymałym, ale możliwie lekkim kołowrotkiem. Z nawiniętą dość grubą plecionką lub odpowiednio grubszą żyłką. Najczęstszą  przynętą będą ciężkie pilkery i kolorowe przywieszki. Warto jest zabrać ze sobą odpowiedni ich zapas, ponieważ czasami możemy łowić w okolicach wraków lub starych sieci. Jeżeli nasza przygoda z wędkarstwem morskim to raczej jednorazowy epizod, nie warto kupować od razu całego sprzętu. Na kutrze, za niewielkie pieniądze wypożyczymy wędkę i kupimy przynęty, ale ich zakup zawsze będzie trochę droższy niż na lądzie.

Władysławowo to nie tylko wędkowanie w pełnym morzu. Może też być na przykład miłym akcentem w trakcie rodzinnego urlopu w tym rejonie polskiego wybrzeża. Jeżeli mamy zamiar spędzić trochę więcej czasu w tym ciekawym mieście, to warto powędkować w samym porcie. Tu możemy liczyć na brania wyrośniętych okoni, leszczy, fląder, śledzi a czasem sandaczy.

Możemy też w Zatoce Puckiej, zapolować na bardzo ciekawą rybę jaką bez wątpienia jest belona, która wiosną odbywa tu tarło. Oczywiście nie tylko ta ryba zamieszkuje tę część Bałtyku. Na haczyk mogą nam trafić: węgorze, okonie, płocie, pstrągi, leszcze czy sandacze. Dzieje się tak dla tego, że wody zatoki są o wiele mniej zasolone, a ryby słodkowodne świetnie się do tych warunków przystosowały.

Ze znalezieniem kwatery czy pensjonatu poza sezonem nie będzie problemu, a ceny są wówczas kilkakrotnie niższe. Armatorzy kutrów zazwyczaj mają kontakt z konkretnymi kwaterami i tam możemy liczyć na dodatkowe upusty. W sezonie oczywiście zdobycie pokoju może być trudne i odpowiednio droższe. 


Lupus    

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.