Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jeziorsko - okolice Łodzi

Jeziorsko - okolice Łodzi

Jeziorsko to zbiornik zaporowy na Warcie w rejonie Łodzi. Jest w chwili obecnej największym akwenem retencyjnym w tej części kraju. Jego powierzchnia wynosi ponad 42 km². Długość przekracza 16 kilometrów. Zapora znajduje się w miejscowości Skęczniew. Powstały w roku 1986 zalew oprócz regulacji przepływu rzeki i produkcji energii elektrycznej spełnia również funkcję rekreacyjną. Maksymalna głębokość wynosi około 12 metrów. Dno urozmaicone wieloma zalegającymi przeszkodami, z mnóstwem dołków, górek i wypłaceń. Twarde piaszczysto-żwirowe ze średnią ilością osadów mulistych. Linia brzegowa dobrze rozwinięta.

Można tu spotkać praktycznie wszystkie gatunki ryb charakterystyczne dla tego typu zbiorników. Z ryb białych dominuje tu leszcz, ale duże sztuki nie są łatwe do zlokalizowania. Liczne stada płoci są praktycznie na całym obszarze Jeziorska łatwe do wytropienia. Wystarczy trochę zanęty i już możemy zająć się ich regularnym łowieniem.  Dobrze zanęcone miejsce na karpia, może skutkować braniem okazu kilkunastokilogramowego. Amury i tołpygi też dorastają tu do podobnych rozmiarów.

Jeżeli chodzi o drapieżniki to z powodzeniem można tu łowić szczupaki, które najliczniej trzymają się ujścia Warty do zalewu. Tu można liczyć na branie największych sztuk. Populacja sandacza w ostatnich latach uległa zmniejszeniu. Ale po zlokalizowaniu stada można z powodzeniem je łowić. Miło niespodzianką jest sum, który znalazł tu świetne warunki do rozwoju. Egzemplarze dwucyfrowe z 2 i 3 z przodu nie należą już do rzadkości.
 
W chwili obecnej to okoń jest rybą nr 1 w tym jeziorze. Dzieje się tak głównie ze względu na osłabienie pozycji sandacza. Złowienie 40 centymetrowego osobnika, nie jest czymś niezwykłym. Stada żerujących okoni, które uganiają się za drobnicą, są bardzo spore. A wśród nich można liczyć na branie naprawdę wyrośniętych garbusów. Świetnie sprawdzi się tu jig, lub dość duża błystka wirowa. Oczywiście nie można zapominać o żywcu. Oprócz okoni można w Jeziorsku złowić karasie, ukleje, wzdręgi i liny.

Akwen ten, to dobre miejsce na połowy z brzegu. Mnóstwo dogodnych miejsc i mała ilość wędkarzy stwarza bardzo kameralne warunki wędkowania. A miłośnicy zasiadek będą w swoim żywiole. Każdy znajdzie tu swój kawałek wody gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzał. Nie wszędzie trzeba pchać się z łódką, ale i tę bez problemu będziemy mogli tu wypożyczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Baza turystyczna ma się dość dobrze, znajdziemy tu na pewno jakieś lokum do spania i nasycimy burczący brzuch. Można tu też uprawiać inne sporty wodne. Kilka ośrodków wczasowych umożliwia wypożyczenie różnorakiego sprzętu wodnego oraz rowerów.   

 
[Lupus]

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.