Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Wysokie Brodno - Pojezierze Brodnickie

Jezioro Wysokie Brodno - Pojezierze Brodnickie

Jezioro Wysokie Brodno położone jest na Pojezierzu Brodnickim, w województwie kujawsko-pomorskim, około 9 kilometrów na północ od Brodnicy. To prawie 100 hektarowy akwen typu sielawowego z maksymalną głębokością około 22 metrów. Zaś średnia głębokość, wynosi ponad 7 metrów. Linia brzegowa bardzo urozmaicona, z kilkoma zatokami i półwyspami. Roślinność przybrzeżna skąpa, ze względu na bardzo strome brzegi. Jedynie okolice 1,5 ha wyspy są dość obficie porośnięte roślinnością. Tu jednak obowiązuje 100 metrowa strefa wyłączona z wędkowania. Dno tego rynnowego jeziora jest mocno pofałdowane. Sporo tu górek i głęboczków, które dają schronienie wielu gatunkom ryb. przez jezioro przepływa rzeka – Struga Brodnicka. Jezioro otaczają lasy i pola uprawne. Woda w tym głębokim zbiorniku należy da pierwszej klasy czystości. 

Brodno zamieszkują bardzo duże leszcze. Można się tu ich nałowić do woli. Warto ich szukać w pobliżu stromych spodków dna. Oczywiście wskazane jest dość obfite nęcenie. Płoć i wzdręga występują dość licznie w pobliżu roślinności. Tu także możemy liczyć na brania szczupaków i okoni. Ale te największe egzemplarze patrolują najgłębsze tonie jeziora, pod stadami sielawy i uklei. Warto też obławiać wszelkie górki rozrzucone po całym jeziorze. Tu dość łatwo namierzymy okonie, które kuszone małymi przynętami dają się dość dobrze poławiać. Wśród przyzwoitej wielkości okoni, czasem zdarza się naprawdę piękna sztuka.

Płytsze zatoki i strefy dna porośnięte roślinnością są świetnymi miejscami do połowu linów i karasi. A oba te gatunki osiągają doprawdy imponujące rozmiary. W tych rejonach warto też skusić się na zasiadkę węgorzową. Poławiane ryby może nie należą do olbrzymów, ale chyba najważniejsze jest że w ogóle są. Oprócz wymienionych gatunków w jeziorze występują jeszcze krąpie i sielawy. Warto zaopatrzyć się w łódź, ponieważ najlepsze miejsca dostępne są od strony otwartej wody. Dobre wyniki można osiągnąć trollingując.

Jezioro Wysokie Brodno to zbiornik, który nie jest poddany dość dużej presji wędkarskiej. Każdy szukający skrawka wody otoczonego wspaniałą przyrodą będzie urzeczony tym regionem kraju. Tu nie znajdziemy zbyt wielu żeglarzy, którym nie sprzyjają okoliczne spokojne jeziora, otoczone wysokimi lesistymi wzgórzami. Można zaryzykować twierdzenie, że to wody tylko dla wędkarzy i kajakarzy, ponieważ sporo tych malowniczych jezior połączona jest ze sobą rzekami.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.