Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Wygonin - Bory Tucholskie

Jezioro Wygonin - Bory Tucholskie

Jezioro Wygonin to właściwie łowisko specjalne w północnej części Borów Tucholskich, w gminie Stara Kiszewa. Ogólna powierzchnie wynosi 68 ha, maksymalna głębokość 24, a średnia około 6 metrów. Jest to jezioro z krystalicznie czystą wodą i otoczone przepięknymi lasami. Dno zróżnicowane piaszczysto-muliste, z umiarkowaną ilością roślinności wodnej. Na akwenie tym nie jest prowadzona gospodarka rybacka.

Dopuszczono tu są wszystkie metody połowu. A wędkarze będą zachwyceni zasobnością tej wody. Zacznijmy od standardów. Szczupak i okoń to klasyczni drapieżcy Wygonina. Uzbrojeni w spinning możemy liczyć na brania tych ryb we wszystkich częściach tego jeziora. Węgorzowa zasiadka w nocy jest praktycznie skazana na sukces, ponieważ tej ryby tu nie brakuje. Sum też się zdarza, ale nie jest już tak powszechny jak wyżej wymienione gatunki. Jeżeli chodzi o ryby białe to znajdują się tu praktycznie wszystkie gatunki występujące w naszych wodach. Leszcze, płocie i liny mają się tu bardzo dobrze, o czym świadczyć mogą ilości ryb w siatkach zadowolonych wędkarzy. W porównaniu z resztą ryb w tym jeziorze, karp nie tworzy tak bardzo licznej populacji. Ale wielkość pojedynczych osobników budzi respekt. Łowione są tu sztuki przekraczające 20 kg!  Inne gatunki reprezentują: miętusy, trocie, pstrągi, palie jeziorowe, ukleje, wzdręgi i sielawy. Doskonałe warunki panują tu także zimą dla wędkarstwa podlodowego.  A i muszkarze będą mile zaskoczeni.

Na terenie łowiska ulokowana jest także świetnie wyposażona i urządzona z dużym smakiem stanica wędkarska. Jej taras przechodzi w pomost, który wrzyna się w jezioro. Tu także możemy wynająć pokój lub łódź. Cały akwen otoczony jest specjalnie wyznaczonymi stanowiskami, a niektóre wyposażone są także w pomosty. Śmiało możemy tu zabrać całą rodzinę. Kiedy mu będziemy zajmować się naszym hobby, familia może korzystać z wielu atrakcji.

Łowisko może nie jest obiektem na każdą kieszeń, ale to co oferuje nam ze swego bogactwa warte jest kilka razy więcej niż zezwolenia i opłaty na innych jałowych wodach naszego kraju. Może warto zatem raz na jakiś czas poczuć na wędce coś konkretnego.
Łowisko otacza mnóstwo atrakcji turystycznych. Do najważniejszych zaliczyć należy: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, jaskinie w Mechowie, Zamek Krzyżacki w Zamku Kiszewskim oddalony zaledwie o 2 kilometry czy  Kamienne Kręgi w Węsiorach i Odrach. Oraz trochę kaszubskich osobliwości: najdłuższa deska świata w Szymbarku, oraz jedyny na świecie dom do góry nogami.


[Lupus]

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY






 lub 



   
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.