Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Wisola - Pomorze Zachodnie

Jezioro Wisola - Pomorze Zachodnie

Jezioro Wisola położone jest w województwie zachodniopomorskim około 20 kilometrów od Stargardu Szczecińskiego, na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego. Jego powierzchnia wynosi prawie 180ha. Głębokość maksymalna to ponad 15, a średnia prawie 6 metrów. Ten bardzo malowniczo położony akwen ma prawie 3,5 kilometra długości. Linia brzegowa jest bardzo mocno rozwinięta i tworzy mnóstwo ciekawych zatoczek, półwyspów i trzcinowisk. Jeden z półwyspów osiąga prawie kilometr długości. Brzegi w większości zalesione. Reszta to pola uprawne i pastwiska. Znajdziemy tu też pomosty wędkarskie, które w znacznym stopniu pomogą nam wędkować. Na powierzchni jeziora znajduje się jedna prawie półhektarowa wyspa. Dno silnie pofałdowane, piaszczysto-muliste, tworzy mnóstwo dogodnych warunków do rozrodu i bytowania ryb.

Jeżeli mówimy już o rybach, to czas je przedstawić. W jeziorze jest sporo okonia. Można na niego zapolować na podwodnych górkach lub w pobliżu  podwodnych stoków. Można tu trafić egzemplarze w każdym rozmiarze. Zwłaszcza mniejsze przynęty świetnie sprawdzą się w tych łowiskach. Na ilość szczupaka też nie można tu narzekać. Ryb jest sporo i znajdują się one w klasycznych łowiskach dla tego gatunku. Można je kusić większymi przynętami, świetnie sprawdzają się woblery. Dobre efekty daje metoda trolingowa. Namierzenie ławicy sielawy lub uklei pozwoli znaleźć te największe sztuki. Regularne zarybienia powodują, że rybostan szczupaka stale się powiększa. Coraz więcej jest tu też sandaczy. Ta cenna z wędkarskiego punktu widzenia ryba ma tu doskonałe warunki do rozwoju. 

W wodach jeziora występuje węgorz. Warto go poszukać w strefach płytszych tego akwenu. Zatoki i pokryte roślinnością wypłycenia to bankowe miejsca do połowu tej ryby. Sprawdzą się tu wszystkie powszechnie stosowane przynęty do jej połowu.

Jeżeli chodzi o ryby spokojnego żeru, to są one reprezentowane przez duże leszcze, spore płocie i wzdręgi. Szukajmy ich w pobliżu uskoków dna i na granicy roślinności wynurzonej. Warto nęcić, a wtedy efekty połowu znacznie się poprawią. W jeziorze występuje sieja. Ta tajemnicza ryba z powodzeniem daje się łowić z pokrywy lodowej. Zresztą zima to też bardzo dobry okres na połowy w Wisoli.       

Bardzo piękne otoczenie jeziora sprawia, że jest to akwen wart odwiedzenia nie tylko ze względu na ryby. Otoczony lasami Ińskiego Parku Krajobrazowego, stanowi ciekawy teren do spędzenia urlopu. Nie powinniśmy się martwić o znalezienie noclegu czy wypożyczenie łodzi. Baza turystyczna jest dobrze zorganizowana.  

Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.