Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Trześniowskie - Pojezierze Lubuskie

Jezioro Trześniowskie - Pojezierze Lubuskie

Jezioro Trześniowskie to typowy zbiornik rynnowy, położony w województwie lubuskim, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Ten malowniczy zbiornik leżący na Pojezierzu Lubuskim, charakteryzuje się bardzo dużą głębokością. Jego maksymalna wartość sięga 59 metrów. Średnia oscyluje w granicy 19 metrów. Powierzchnia około 180 ha. Jezioro łączy się kanałem z położonym na południu Jeziorem Łagowskim. Brzegi są tu bardzo strome i niemal całkowicie zalesione. Dno bardzo urozmaicone z podwodnymi kamienistymi górkami i kilkoma wypłaceniami. Twarde piaszczysto-żwirowe. Strefa przybrzeżna z bardzo małą ilością trzcinowisk. Niewiele tu też pomostów, z których można wędkować. Dogodnych miejsc do wodowania łodzi też nie jest zbyt dużo, ale bez problemu ją tu wynajmiemy. Jezioro objęte jest strefą ciszy, dlatego możemy używać tylko silników elektrycznych.

To tajemnicze jezioro kryje w swojej toni przepiękne egzemplarze ryb różnych gatunków. Do najważniejszych należy zaliczyć informacje o potężnych węgorzach ukrytych w głębinach tego akwenu. Miejscowi wędkarze najczęściej łowią je na rosówki, w miejscach stromych stoków i podwodnych wypłaceń. Sporo tu też szczupaków i gigantycznych okoni żerujących na stadach sielawy i siei. W okolicy na pewno czaić się będą te drapieżniki. Świetnie sprawdza się trolling. A wytrwałe poszukiwanie ławic mniejszych ryb może nas obdarzyć rybą medalową. Przynęty To głównie głęboko schodzące woblery i duże gumy, które wolno prowadzone skusiły do brania wiele  pięknych okazów. W jeziorze występuje troć jeziorowa, która może być miła niespodzianką przy poszukiwaniu innych ryb drapieżnych.
Również wędkarze gustujący w rybach spokojnego żeru, powinni być bardzo zadowoleni z ilości i wielkości ryb w nim występujących. Bardzo duże leszcze, wzdręgi i płocie ściągają tu fanów spławika i metody gruntowej. Najlepszych miejsc połowu tych ryb, należy poszukiwać w okolicach wąskich pasów trzcinowisk, chociaż woda tutaj ma około 7 metrów głębokości. Świetnie sprawdzą się wszelkie wypłycenia i podwodne blaty. A odrobina zanęty skutecznie zwabi w nasze łowisko ryby.

Jezioro Trześniowskie leży trochę na uboczu głównych szlaków wędkarskich wędrówek. Niewielu amatorów wędki z Polski tu zagląda. Tereny parku krajobrazowego urzekają swymi pięknymi lasami bukowymi i pagórkami. Region ten jest bardzo cichy i wolny od masowej turystyki. Baza turystyczna może nie jest imponująca, ale zapewnia przyzwoite warunki do bytowania.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.