Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Szczuckie - Pojezierze Dobrzyńskie

Jezioro Szczuckie - Pojezierze Dobrzyńskie

Jezioro Szczuckie położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, w gminie Brodnica. Jest ono częścią Pojezierza Dobrzyńskiego. Jego powierzchnia wynosi około 25 ha. Ten niewielki rynnowy zbiornik ma niewiele ponad 11 metrów głębokości, a średnią w okolicach 5 metrów. Linia brzegowa dobrze rozwinięta, zwłaszcza w części północnej. Są tu półwyspy i zatoczki, sporo trzcinowisk. Dno pofałdowane z górkami i głęboczkami. Część północna znacznie głębsza. Warto wspomnieć, że brzegi tego uroczego jeziora są dość dobrze dostępne na całej swej długości. Stwarza to mnóstwo dogodnych miejsc dla wędkowania stacjonarnego.
 
Rybą, która najbardziej rozsławia ten akwen jest niewątpliwie leszcz, który osiąga tu bardzo duże rozmiary. Warto poświęcić trochę czasu i poprzez kilkudniowe nęcenie, kusić w wybranym miejscu stado tych ryb. Efekty mogą nas bardzo mile zaskoczyć. Świetnie sprawdzi się tu ciężka gruntówka lub drgająca szczytówka. Oczywiście w tego typu jeziorach powinny też być liny. Pod tym względem Szczuckie nas też nie zawiedzie. Szukamy ich w płytkich zatokach i w okolicach roślinności. Miłym zaskoczeniem są spore karpie, które czasem trafiają się przy połowach ryb spokojnego żeru. Oprócz wyżej wymienionych mamy tu też płocie, wzdręgi i ukleje.  Są tu też węgorze, ale tych warto szukać podczas nocnych zasiadek.

Drapieżniki reprezentowane są oczywiście rzez okonie, których możemy się tu nałowić bez liku. Warte odwiedzenia są wszelkiego rodzaju spady dna i podwodne górki. Lekki spinning może okazać się naprawdę zabójczą bronią na te ryby. Populacja szczupaka niestety nie należy do zbyt licznych. Owszem łowione są tu te ryby, ale o medalowe sztuki jest ciężko. Ma to znaczący wpływ na dużą i bardzo silną populację sandacza, który zamieszkuje ten akwen. Bez większych problemów złowimy tu przyzwoitego sandacza. A wędkarze, którzy specjalizują się w połowach tych ryb, będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami w tropieniu żerujących stad. Oczywiście przy poszukiwaniu sandaczy najskuteczniejsze okażą się wszelkie przynęty gumowe, ale i inne wabiki spinningowe są skuteczne.

Ten urokliwy kawałek Polski jest wart odwiedzenia nie tylko ze względu na przepiękne jeziora. Warto podczas naszych wędkarskich eskapad rozejrzeć się po okolicy. A ta jest tu wyjątkowa atrakcyjna. Położona nieopodal Brodnica jest wręcz naszpikowana zabytkami. O zaplecze noclegowe też nie musimy się zbytnio martwić. Znajdziemy tu lokum na każdą kieszeń.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.