TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci
Jezioro Szarcz - Pojezierze Lubuskie
Jezioro Szarcz to akwen położony na Pojezierzu Lubuskim w gminie Pszczew, na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Jest to zbiornik typu leszczowego. Jego powierzchnia wynosi ponad 170 ha. Długość wynosi około 2,5 kilometra. Maksymalna głębokość to 14, a średnia około 4-5 metrów. Bardzo przejrzysta woda należy do drugiej klasy czystości. Dno bardzo pofałdowane z mnóstwem głęboczków i wypłyceń, posiada dwie bardzo cenne, z punktu wędkarskiego, spore górki śródjeziorne. Zbudowane jest w większości z pisaku i żwiru. Brzegi raczej mało dostępne ze względu na sporą ilość trzcinowisk. Aby w pełni docenić potencjał tej wody, warto poszukać wolnego pomostu lub zaopatrzyć się w łódź. Część północna raczej silnie porośnięta z roślinnością wynurzoną. Jezioro objęte jest strefą ciszy.
Jezioro należy do najbardziej rybnych w regionie. Jest to niewątpliwie zasługą cyklicznych zarybień. Znajdziemy tu spore szczupaki, które albo grasują w strefie przybrzeżnej wśród labiryntów roślinności. Albo uganiają się na otwartej wodzie za stadami siei i sielawy. Spotkanie z metrowym „zbójem” nie należy tu do rzadkości. Tu też możemy liczyć na brania pięknych garbusów, które dorastają do 1,5 kilograma. Warto zaopatrzyć się w nieco lżejszy zestaw spinningowy, ponieważ zbyt gruba żyłka jest świetnie widoczna w krystalicznie czystej wodzie. Są tu też sandacze ale ich pogłowie nie jest zbyt liczne. Jednak wytrawni łowcy tego gatunku z pewnością sobie poradzą i skuszą jakiegoś osobnika.
Ze względu na obfitość roślinności w jeziorze możemy liczyć na spotkanie z pięknymi linami które dorastają tu do 3 kilogramów. Warto ich poszukać w labiryntach roślinności. Na obrzeżach tej podwodnej dżungli naszą przynętą mogą zainteresować się płocie, wzdręgi, a nawet karpie. Jednak prawdziwą niespodzianką są ogromne leszcze, które osiągają tu masę ponad 5 kilogramów. Spotkanie z taką „łopatą” może nam na długo zapaść w pamięci. Oczywiście będzie to wymagało kilkudniowego nęcenia. Obecność węgorzy niewątpliwie podnosi atrakcyjność tego łowiska. Spotkania z metrowymi osobnikami też nie są czymś niezwykłym. W jeziorze występuje sum, którego połowy są raczej sporadyczne.
Kilka ośrodków wczasowych zlokalizowanych nad tym jeziorem z pewnością zapewni nam godziwą bazę turystyczną i bez problemy wynajmiemy tu łódź. Akwen należy do najbardziej popularnych miejsc wypoczynku okolicznej ludności. Stanowi też świetną bazę dla fanów nurkowania i żeglarstwa. Okolica to przepiękne lasy i tereny parku krajobrazowego, z całym mnóstwem uroczych szlaków pieszych i rowerowych.
Lupus
Zobacz noclegi w okolicy:
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY
WOJEWÓDZTWA
REGIONY GEOGRAFICZNE
© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA |
KONTAKT |
STRONY I REKLAMA NA PORTALU |
ZALOGUJ DO USŁUG |
REGULAMIN |
. |
SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.