Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Solińskie - Bieszczady

Jezioro Solińskie - Bieszczady

Jezioro Solińskie jest położone w województwie podkarpackim w Bieszczadach. Powstało na skutek spiętrzenia Sanu i Solinki, w latach 1961-1968. Jest to gigantyczny rezerwuar wodny. Liczby porażają! Tama ma 82 m. wysokości i 664 m. długości, jest największą w Polsce. W jej wnętrzu pracują 4 potężne turbiny osiągające moc 200 MW. Maksymalna głębokość wynosi 60 metrów. Długość linii brzegowej oscyluje w okolicach 150 km. Pojemność to prawie 500 mln m³ wody w pierwszej klasie czystości. Na dnie zbiornika znajdują się pozostałości dawnej wsi Solina.

Otoczona  wysokimi na ponad 500 m. zboczami bieszczadzka perła, jest cennym łowiskiem wielu gatunków ryb. Bardzo zróżnicowane dno, pełne dołów, karczów i kryjówek, zapewnia idealne warunki rozrodu i bytowania wspaniałych okazów sandacza, szczupaka, suma, okonia, bolenia i troci. Można się tu też spotkać z karpiami, płociami, karasiami, leszczami, linami, wzdręgą i ukleją. Jezioro słynie głównie z kapitalnych okazów sandacza, którego jest tu bardzo dużo. Można go przechytrzyć łowiąc w trolingu lub obstukiwać przynętą, pokryte dużymi kamieniami dno. Lepiej zawczasu zaopatrzyć się w większą ilość przynęt bo będziemy musieli przyzwyczaić się do dużej ilości zaczepów. Sklepy wędkarskie z prawdziwego zdarzenia znajdują się w Lesku i Ustrzykach Dolnych.    

Nad jeziorem, poza okolicami Polańczyka, istnieje tylko kilka miejsc gdzie będzie można zwodować własną łódź. Raczej bez większych problemów będzie ją można wypożyczyć w okolicznych pensjonatach i kwaterach agroturystycznych. Istnieje tu też kilka obiektów i osób fizycznych, które oferują usługi skierowane specjalnie dla wędkarzy. Znają najlepsze miejsca i okresy, w których to możemy liczyć na spotkanie z rybą życia. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą ilością walnego czasu, może warto skusić się na usługi profesjonalistów. Jezioro jest objęte strefą ciszy, tak więc możemy tu używać tylko silników spalinowych.

Jeżeli chcemy połączyć wędkowanie ze zwiedzaniem lub bardzo aktywnym wypoczynkiem to Bieszczady są idealnym do tego miejscem. Mnogość atrakcji turystycznych jakie niosą te góry jest przebogata. Możemy tu nurkować, żeglować, chodzić lub jeździć rowerem po górach, zaszyć się w lesie na jakiejś imprezie survivalowej, oglądać góry z lotu ptaka (motolotnie, lotnie, szybowce, samoloty), podpatrywać życie dzikiej natury (rysie, żubry, jelenie i inne).

Oczywiście zapora jest sama w sobie bardzo ciekawym obiektem, który jest magnesem ściągającym każdego roku rzesze turystów. Wspaniały klimat i świetne ludowe jedzenie, dopełnia całości. Warto zaszyć się na klika dni w tych górach i powędkować w tym dziwnym, ale bardzo urzekającym swą krasą jeziorze.   
  


[Lupus]

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.