Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Pilchowickie - Dolny Śląsk

Jezioro Pilchowickie - Dolny Śląsk

Cudowny Dolny Śląsk ma wszystko, co potrzeba do szeroko pojętej turystyki. Nie ma jednak zbyt wiele naturalnych zbiorników wodnych. Dlatego ludzie sami zadbali o to, aby takowe tu poswatały. Tylko że te, oprócz walorów estetycznych, najbliżej mają do walorów ekonomiczno-praktycznych. Po pierwsze akwen Pilchowicki jest też zbiornikiem retencyjnym, regulującym wody Bobru podczas powodzi. Po drugie działa tu elektrownia wodna.

Jezioro to ciągnie się na długości około 7 kilometrów. Jego powierzchnia wynosi 240 ha. Maksymalna głębokość wynosi 46, a średnia około 9 metrów. Dno bardzo zróżnicowane z dużą ilością głęboczków i górek. Twarde, miejscami skaliste. Linia brzegowa bardzo urozmaicona, ale miejscami trudna do poruszania się – skałki. Nie jest to woda łatwa technicznie, wszędzie można trafić w twardy zaczep skalny, który w większości przypadków kończy się zerwaniem przynęty.  

Ale największym atutem tego akwenu są ryby. Wśród tych najbardziej pospolitych należy wymienić gigantyczne leszcze, okazałe płocie i wzdręgi, a w płytszych miejscach karasie. Amury i karpie osiągają tu gigantyczne rozmiary. Egzemplarze kilkunastokilogramowe nie należą do rzadkości. Liny, krąpie, klenie, sumy i węgorze też wpisują się w to rybne zestawienie.

Jeżeli chodzi o drapieżniki to okonie są najliczniej poławianymi przedstawicielami tej grupy. Pięknie wyrośnięte ponadkilogramowe okazy też nie należą tu do rzadkości. Wirówka, mały wobler, boczny trok to pewne przynęty na te ryby. Sandacze których też jest dużo w Pilchowickim są poławiane na wszelkiego rodzaju gumy z dużą główką jigową. Duży szczupak, to najczęstsza zdobycz przy stosowaniu metody trollingowej. Żerujące w toni olbrzymy mogą okazać się rybą życia.

Ujście Bobru to doskonałe miejsce połowu prawie wszystkich gatunków ryb występujących w tym jeziorze. Ale prawdziwym rarytasem jest pstrąg potokowy. Zatoka Wrzeszczańska cieszy się największym uznaniem wśród tutejszych amatorów wędkarstwa, a to ze względu na okazy karpi i amurów opisywanych wcześniej.

Nie warto tu eksperymentować z wydumanymi zanętami i wyszukanymi zapachami. Tu liczy się wszystko to co jest naturalne i proste w przygotowaniu. Lokalni wędkarze przyzwyczaili do tego ryby w jeziorze.

Okolica zbiornika to przede wszystkim góry. Pogranicze Gór Izerskich i Gór Kaczawskich, to fantastyczny skrawek Polski, gdzie bez problemu odpoczniemy i nabierzemy sił. Znajduje się tu kilka ciekawych szlaków rowerowych i pieszych. A górskie lasy urzekają swą aurą, zwłaszcza jesienią.

[Lupus]

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.