Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Niegocin - Mazury

Jezioro Niegocin - Mazury

Jezioro Niegocin leży na południe od Giżycka, w województwie warmińsko-mazurskim, w krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to akwen typu morenowego o powierzchni ponad 2600 ha. Linia brzegowa bardzo urozmaicona z dużą ilością półwyspów i zatok. Osiąga długość 36 kilometrów. Maksymalna głębokość wynosi prawie 40 metrów. Roślinność wynurzona bardzo bogata, tworząca rozległe trzcinowiska. Dno równie interesujące mocno pofałdowane z licznymi zagłębieniami, górkami oraz rozległymi płyciznami. Częściowo muliste, częściowo żwirowo-piaszczyste. Jest tu też trochę kamiennych raf.

Pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, to przepiękne jezioro miało już bardzo mało do zaoferowania wędkarzom. Wody jeziora, ze względu na ogromne ilości zanieczyszczeń trafiających tu bezpośrednio z okolicznych miejscowości, były strasznie zanieczyszczone. Ryby, o ile takie udało się tu złapać, właściwie nie nadawały się do jedzenia. Była to wysoka cena, którą ten akwen płacił za przynależność do Wielkich Jezior Mazurskich. Dziś, to już tylko mroczna historia Niegocina.

Ryby wróciły i mają się tu znakomicie. Polecam to łowisko zwłaszcza łowcom okoni i szczupaków. Okonie to władcy jeziornych toni. Wśród średniaków częstym przyłowem są sztuki około kilograma. Warto poszukać ich na zboczach śródjeziornych górek i w okolicach spadów. Szczupaki, te średnie i mniejsze, gromadzą się w okolicach opisywanych trzcinowisk. Ale te najgrubsze czają się w toni nieopodal największych głębin. Warto spróbować tu metody trollingowej. Efekty mogą nas mile zaskoczyć, ponieważ metoda ta podobnie jak na innych jeziorach w tym regionie, jest tu bardzo skuteczna. Warto też penetrować najtwardsze części dna w poszukiwaniu sandacza, który dość dobrze czuje się w tej wodzie. Świetne miejsca to kamienne rafy, na których to miejscowi wędkarze poławiają je głównie na żywca.

Jeżeli chodzi o pozostałe gatunki to w bardzo dobrej kondycji są tu leszcze, które dorastają do pięknych rozmiarów. Czterokilogramowe egzemplarze nie należą do rzadkości. Płoć i wzdręga osiągają też bardzo przyzwoite rozmiary. Niegocin słynie też z pokaźnych węgorzy. Ta ceniona ryba, jest tu regularnie poławiana przez wędkarzy najczęściej na rosówki z gruntu.

Jezioro Niegocin jest niesamowicie atrakcyjnym akwenem, który przyciąga rzesze turystów nie tylko z całego kraju ale i z zagranicy. Region w którym się znajduje to mekka żeglarzy i motorowodniaków. Nie będziemy mieli tu żadnego problemy z bazą turystyczną czy wynajęciem łodzi. Atrakcji turystycznych też jest pod dostatkiem. Okres wakacji z pewnością nie będzie cieszył się uznaniem przez ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Ale pozostała część roku to okres świetnych łowów, gdzie możemy liczyć na spotkanie z rybą życia, w jeziorze które dało nam drugą szansę.


Lupus
...................................................................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w pobliżu JEZIORA NIEGOCIN: http://www.slonecznemazury.pl/lista-ofert-,kraina-tysiaca-jezior,6.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.