Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Morąg - Mazury

Jezioro Morąg - Mazury

Jezioro Morąg jest o akwen położony na pograniczu Pojezierza Iławskiego i Olsztyńskiego, niedaleko Morąga. Jego powierzchnia wynosi lekko ponad 400 ha. Długość ponad 5 kilometrów. Głębokość maksymalna to prawie 20, a średnia 7 metrów. Linia brzegowa bardzo silnie porośnięta roślinnością wynurzoną. Średnio rozwinięta, z lasami, podmokłymi brzegami, łąkami i pastwiskami. Dno raczej twarde, ale sporo tu też miejsc z osadami mulistymi. O bardzo ciekawej strukturze z dużą ilością podwodnych wzniesień i dołków, rozległymi płycinami i spadkami w strefie przybrzeżnej. Duża ilość pomostów i kładek w trzcinowiskach i kilka dzikich plaż, pozwala znaleźć odpowiednie miejsce do wędkowania. W południowej części jeziora są cztery wyspy, których okolice warto spenetrować z wędka.

Jezioro zamieszkują węgorze, co prawda nie jest ich bardzo dużo ale łowione sztuki budzą podziw. To również świetne łowisko dla posiadaczy łodzi, którzy mogą dobrać się do ryb zgromadzonych w okolicach podwodnych górek i zarośniętych od strony brzegów trzcinowisk. Tu możemy liczyć na brania dorodnych okoni. Zwłaszcza zestawy z bocznym trokiem lub małą gumką na główce jigowej, wolno prowadzone po zboczach mogą okazać się bardzo skuteczne. Warto też zapolować tu na szczupaki. Przebywają one właściwie na całej długości jeziora. Bardzo dobrze sprawdza się tu żywiec i wszystkie klasyczne przynęty na tę rybę. Obławiając strefę litoralu wiosną szukajmy wypłaceń z cieplejszą wodą. Tam oprócz grasującej drobnicy możemy liczyć na brania potężnych szczupaków wyczerpanych okresem tarła. Później szczupaki zajmują swoje stałe miejscówki położone głębiej i tam też powinniśmy się na nie zasadzić.

W jeziorze jest coraz więcej sandacza. Ta cenna z wędkarskiego punktu widzenia ryba trzyma się w rejonach twardszego dna i kamieni. Znalezienie takiego miejsca w jeziorze i obstukanie go dość ciężką przynętą może nas obdarzyć piękną sztuką. Miejscowi częściej stosują niewielkie żywce lub filety z martwych ryb.

W Morągu są również inne gatunki ryb leszcze, wzdręgi, ukleje i płocie dorastają tu do przyzwoitych rozmiarów i złowienie ich nie nastręcza większych problemów.

Baza noclegowo-turystyczna może nie jest tak mocno rozwinięta jak na innych jeziorach w tym regionie, ale czasem powoduje to, że nad wodą mamy totalny spokój i ciszę. Mogą być nie wielkie problemy z wynajęciem łodzi, ale ze zdobyciem dachu nad głową nie powinno być żadnych. Jezioro jest objęte strefą ciszy i nie ma po co pchać się tu z silnikiem spalinowym. Ten akwen urzeka swym spokojem i starajmy się to uszanować. A rodzinny urlop na pewno będziemy mogli zaliczyć do udanych.

Lupus

..................................................................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w MORĄGU: http://www.slonecznemazury.pl/lista-ofert-,mazury-zachodnie,5.htm

Zobacz noclegi w okolicy:

Artykuły o podbnej tematyce

Morąg - Warmia
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.