Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Międzybrodzkie - Śląsk

Jezioro Międzybrodzkie - Śląsk

Jezioro Międzybrodzkie jest to zbiornik zaporowy powstały na Sole, po wybudowaniu Zapory Porąbka. Znajduje się w południowej części województwa śląskiego. Jego powierzchnia to 380 hektarów wody otoczonych pięknymi wzniesieniami. Długość tego akwenu oscyluje w granicach 5 kilometrów. Maksymalna głębokość przy tamie wynosi około 14 metrów, a średnia 6 metrów. Jest jednym z trzech jezior zaporowych w kaskadzie rzeki Sola.

Urocze wsie letniskowe, Międzybrodzie Bialskie i Międzybrodzie Żywieckie, przycupnęły nad jego brzegami. Szczyt Żar (761 m n.p.m.) przeglądający się w jego toni to od wielu dziesięcioleci bardzo znany ośrodek szybowcowy i paralotniarski w kraju.

Samo jezioro jest zamieszkałe przez wiele gatunków ryb. Słynie z okazów sandacza, okonia i szczupaka. Zdarzaj się też i inne gatunki: sum, karp, płoć, leszcz, pstrąg, świnka, jaź, boleń i kleń. Przy niskim stanie wody brzegi jeziora są dosyć łatwo dostępne dla wędkarzy. Kiedy jednak poziom wzrasta wiele ciekawych rejonów pozostanie poza naszym zasięgiem. Wtedy możemy próbować dostać się do nich przy pomocy łodzi. Jeżeli nie mamy własnej zawsze możemy ją wypożyczyć w okolicznych pensjonatach czy kwaterach. Jezioro jest słabo zarośnięte roślinnością podwodną. Ryby kryją się raczej wśród skalnych zagłębień, kamieni czy korzeni drzew. Można też ich szukać w okolicach ujść strumieni, gdzie woda jest bardziej natleniona. Jezioro jest wręcz stworzone dla spinningistów. Ilość ciekawych miejsc godnych odwiedzenia jest powalająca. Nie jest to jednak łowisko łatwe, a ilość skalnych zaczepów, może dość poważnie uszczuplić nasze zasoby przynęt. Ale nie tylko poszukiwacze drapieżników mogą świetnie połowić nad tą wodą. Piękne leszcze są częstym trofeum wędkarskich zasiadek z gruntówką czy spławikówką w ręku. Płocie też osiągają tu przyzwoite rozmiary. 

Jak każde jezioro położne w rejonach górzystych tak i Międzybrodzkie nie jest pozbawione bardzo urokliwej okolicy. Oferującej przebogaty zestaw atrakcji turystycznych. Zaszyci w Pięknym Beskidzie Małym możemy po wędkarskich emocjach odetchnąć, wśród cudownej przyrody tych gór. Stad mamy bardzo blisko do ruin średniowiecznego zamku Wołek. Możemy wędrować po wielu ciekawych szlakach podziwiając ciekawe formy skalne.
 
To rejon Polski trochę odludny, ale może też i chyba to jest ważniejsze,  zapomniany. A to oznacza ciszę i spokój, co dla nas wędkarzy jest czasami najważniejsze.

[Lupus]

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.