Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Leleskie - Mazury

Jezioro Leleskie - Mazury

Jezioro Leleskie to zbiornik typu sielawowego o powierzchni ponad 420 ha, położony na wschód od Pasymia w województwie warmińsko-mazurskim. To region Mazur południowych. Woda bardzo czysta, o maksymalnej głębokości 49,5metra. Linia brzegowa bardzo urozmaicona, z licznymi półwyspami i zatokami. Dno mocno zróżnicowane, z górkami i głęboczkami, przy strefie przybrzeżnej z kilkoma rozległymi blatami oraz trzcinowiskami. Otoczenie jeziora to głownie pagórkowate łąki i pola. Częściowo zalesione, a od strony zachodniej podmokłe. Na jego powierzchni znajduje się kilka wysp. Sporo dzikich plaż i pomostów, które są doskonałymi miejscami na zasiadkę z wędka.

Okonie to chyba najliczniej reprezentujący gatunek spośród wszystkich drapieżników, występujących w tym jeziorze. Jest ich sporo i złowienie kilku przyzwoitych sztuk nie będzie większym problemem. Oprócz podwodnych górek warto poszukać ich w okolicach gwałtownych spadków dna nieopodal strefy przybrzeżnej. Za przynętę mogą nam posłużyć wszelkiej maści gumki. To również świetne miejsca na spore szczupaki. Możemy ich szukać przy pomocy większych gum, ale przynętą numer jeden są duże wahadłówki. Ta trochę zapomniana już przynęta wędkarska wolno prowadzona tuż nad dnem może w tej wodzie okazać się naprawdę skuteczna. Oprócz wyżej wymienionych są tu jeszcze płocie, leszcze, wzdręgi, liny, ukleje, węgorze, sieje i sielawy.

Leszcz i płoć dorasta tu do przyzwoitych rozmiarów i są mniej więcej równo rozprzestrzenione w całym akwenie. Stosowanie zanęt w znacznym stopniu zwiększa szanse na udany połów. Miłym przyłowem są dorodne liny, o które najłatwiej w okolicach podwodnych blatów, usytuowanych w pobliżu trzcinowisk i wysp.

Jezioro Leleskie to oprócz wspaniałego łowiska, raj dla amatorów nurkowania. Doskonała widoczność i duża głębokość sprawiają, że wielu właśnie tu stawia swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Duża ilość pól biwakowych i prywatnych kwater w okolicznych miejscowościach sprawią, że bez problemu znajdziemy tu odpowiednie lokum dla siebie. Z wypożyczeniem łodzi też nie powinniśmy mieć problemów. Warto skosztować też turystyki kajakowej. Jezioro to świetnie się do tego nadaje, a liczne bazy kajakowe oferują wypożyczenie sprzętu. Akwen leży na trasie ważnych szlaków kajakowych.

Warto zaszyć się w tym rejonie Mazur. Jeżeli szukamy miejsca gdzie odpoczniemy od tłumów wczasowiczów i w spokoju oddamy się naszemu hobby, to jest jezioro stworzone dla nas.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.