Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Jaśkowickie - Pojezierze Legnickie

Jezioro Jaśkowickie - Pojezierze Legnickie

Jezioro Jaśkowickie jest jednym z kilku jezior Pojezierza Legnickiego. Leży w województwie dolnośląskim w gminie Kunice, około 10 kilometrów od Legnicy. Jego niewielka powierzchnia wynosi zaledwie 24 hektary. Maksymalna głębokość około 10 metrów. Zaś średnia, oscyluje w granicach 3 metrów. Linia brzegowa tego jeziora jest słabo rozwinięta. Brak tu półwyspów i zatok. Sporo jest kładek i małych pomostów wędkarskich, z których możemy łowić. Zwłaszcza strony zachodnia i południowa, ponieważ reszta brzegu sąsiaduje z wsią. Dno oprócz strony zachodniej opada dość łagodnie i nie jest ono jakoś szczególnie pofałdowane. Znajdziemy na nim sporo mulistych osadów. Roślinność raczej uboga, ale brzegi w większości porośnięte trzciną.

Może opis tego jeziora nie zachęca w jakiś szczególny sposób do odwiedzenia go. Ale informacja, że jest to jezioro w którym złowiony został największy węgorz w Polsce zmieni stosunek do tego akwenu. Ryba ważyła prawie 6,5 kilograma i od 1994 jest to rekord, który nie  został pobity! Ta bardzo niepozorna woda, jest jeziorem numer jeden, jeżeli chodzi o węgorze w Polsce. Łowi się je tu z powodzeniem w ciągu całej doby. Węgorzy w Jaśkowickim jest naprawdę bardzo dużo. A to za sprawą bardzo silnych zarybień tym gatunkiem wód jeziora. Ograniczenie populacji innych drapieżników powoduje, że te wężowate ryby mają się tu naprawdę świetnie. Nikogo nie dziwi fakt, że można tu spotkać wędkarzy z całego kraju, żądnych złowienia swojego medalowego okazu. Bo w porównaniu z innymi wodami w Polsce, prawdopodobieństwo złowienia takiej ryby jest tu największe. Każda metoda stosowana przy połowie węgorzy sprawdzi się tu na pewno.

Oprócz monstrualnych węgorzy możemy liczyć na spotkanie z wyrośniętymi leszczami i płociami. Miłym urozmaiceniem są spore karpie i amury, których z roku na rok jest coraz więcej. Można tu co prawda złowić sandacza czy okonia, ale nie nastawiajmy się na rekordowe sztuki. Szczupaki też są, ale warto ich poszukać albo w okolicach trzcinowisk, albo pod stadami ogromnych uklei, które dość licznie zamieszkują to jezioro. Są tu też piękne liny, które zamieszkują okolice grążeli i trzcinowisk.

Całe Pojezierze Legnickie to region Polski wart odwiedzenia. Ta trochę zapomniana część kraju jak się okazuje to prawdziwe wędkarskie eldorado, gdzie każdy może przeżyć wiele niezapomnianych chwil z wędką w ręku. Co więcej będzie mógł się pochwalić złowieniem ryby medalowej, nawet podczas kilkudniowego urlopu.


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.