Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Inulec - Mazury

Jezioro Inulec - Mazury

Jezioro Inulec jest to jezioro na Pojezierzu Mazurskim w województwie warmińsko-mazurskim. Leży niedaleko na zachód od Mikołajek. Jego powierzchnia zajmuje około 180 ha. Jego długość to prawie 2,5 kilometra. Nie jest to jezioro o ogromnych głębinach, bo maksymalna głębokość wynosi zaledwie 10 metrów, przy średniej około 3,5 metra. Linia brzegowa bardzo silnie urozmaicona, z kilkoma półwyspami i zatokami. Brzegi zarośnięte z dużą ilością trzciny i innej roślinności wynurzonej. Raczej słabo zalesione, ale dosyć strome. W części południowo-wschodniej łączy się z innym ciekawym zbiornikiem – jeziorem Majcz Wielki. Dno bardzo zróżnicowane ze sporą ilością podwodnych górek i dołków. Raczej muliste, ale są też fragmentu dna twardszego i pozbawionego roślinności. Jest tu kilka małych wysp, których okolice koniecznie powinniśmy starannie obłowić.

W jeziorze występują leszcze, które znajdują tu bardzo dobre warunki bytowe. Rozmiary do jakich dorastają powinny zadowolić nawet najwybredniejszych wędkarzy. Świetnie sprawdzą się tu metody gruntowe, ale ze względu na dość dużą ilość roślinności wynurzonej, będziemy zmuszeni do korzystania z łodzi, ponieważ pomostów i dogodnych brzegów jest tu jak na lekarstwo. Sporo jest tu też płoci i wzdręgi. Warto obławiać strefę wody przy trzcinowiskach, bo tu najszybciej znajdziemy te ryby.

Drapieżniki są reprezentowane przez szczupaki i okonie. Te ostatnie osiągają tu spore przyrosty, ale nie każdemu dane będzie łowić grube sztuki. Będą to raczej ryby średnie. Te największe najłatwiej odnajdziemy pod ławicami uklei. Jednak to z czego najbardziej słynie Inulec - to szczupaki. Może nie ma tu potworów o masie kilkunastu kilogramów, ale na ilość brań ryb o masie do 4 kilogramów z pewnością nie będziemy narzekać. A nawet więcej, będziemy ich ilością mocno zszokowani. Nie ma się co oszukiwać, nawet jeżeli wiemy, że w danym akwenie pływają duże ryby to i tak ich złowienie będzie wymagało od nas o wiele więcej wysiłku. Dlatego, jeżeli szukamy łowiska oferującego mnóstwo szczupaków w przyzwoitym rozmiarze powinniśmy odwiedzić to jezioro koniecznie. To świetny poligon do testowania przynęt i podszlifowania swoich spinningowych umiejętności.

Ten ciekawy zbiornik jest raczej mało znanym łowiskiem na tle innych bardziej rozreklamowanych jezior Pojezierza Mazurskiego. Ma to niebagatelne znaczenie, kiedy mówimy o presji wędkarskiej. Tłumy jadą nad wielką wodę omijając tę mniejszą i … bardzo dobrze. Bo zawsze można znaleźć kameralne jezioro, nad którym będziemy mogli odpocząć i oddać się naszemu hobby. Jeżeli chodzi o bazę turystyczną, to jest ona tu bardzo dobrze rozwinięta - w końcu są to Mazury.  


Lupus

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Mikołajki
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.