Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Drawsko - Pojezierze Drawskie

Jezioro Drawsko - Pojezierze Drawskie

Jezioro Drawsko znajduje się na Pojezierzu Drawskim, w województwie zachodniopomorskim. To ogromny kawał wody o powierzchni ponad 1800 ha. To drugie po Hańczy jezioro pod względem głębokości w Polsce. Jego maksymalna głębokość, według najnowszych opracowań, wynosi 83 metry. Długość jeziora wynosi ponad 11 kilometrów, a szerokość prawie 7. Niesamowita linia brzegowa tego akwenu, o długości ponad 76 kilometrów, należy do najpiękniejszych w kraju. Mnogość długich zatok i rozległych półwyspów, kilka różnej wielkości wysp, gdzie największa Bielawa ma prawie 90 ha, dopełnia pełni szczęścia. Dno bardzo zróżnicowane z głębinami, górkami, blatami, płycinami i bardzo stromymi spadkami. Zbudowane jest głównie z materiałów piaszczysto- żwirowych, ale można też spotkać osady muliste. Przez jezioro przepływa jedna z najwyżej cenionych polskich rzek kajakowych - Drawa.

Co do mieszkańców jeziora to warto tu wspomnieć o gigantycznych okoniach, patrolujących największe głębiny tego urzekającego akwenu. Sztuki dochodzące do dwóch kilogramów są poławiane na wędkę, przez miejscowych wędkarzy. Okolice podwodnych górek i spadów to miejsca bankowe, na grube okonie uganiające się za drobnicą. Dużych szczupaków nie brakuje w okolicach głębokich toni, gdzie do naszej przynęty może wystartować rzadki gatunek sielawowy. Nieopodal rozległych płycizn i trzcinowisk możemy liczyć na brania trochę mniejszych osobników, których w jeziorze jest bardzo dużo. Sporo tu węgorza, którego warto poszukać pośród dywanów podwodnej roślinności.

Ryby spokojnego żeru są reprezentowane przez między innymi krąpie, leszcze, płocie, amury, wzdręgi oraz liny. Warto ich szukać przy granicy roślinności wynurzonej i spadków dna. Każde dobrze zanęcone łowisko może obdarzyć nas masą ryb. Do niewątpliwych rybnych rarytasów warto zaliczyć miętusa i sieję, których najlepsze połowy zaczynają się w momencie wystąpienia pokrywy lodowej. Baczna obserwacja drawskich wędkarzy na pewno wskaż nam gdzie powinniśmy zarzucić wędkę.

Jezioro leży na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Przepiękne położenie idące w parze z rybnym łowiskiem może zadowolić nawet najwybredniejszych wędkarzy. To świetne miejsce na wypad nie tylko z wędka. Warto zwiedzić ten rejon rowerem, odbyć piesze wędrówki, lub zasmakować w turystyce konnej. Mnóstwo szlaków turystycznych w znacznym stopniu uatrakcyjnia pobyt w okolicach tego jeziora. Doskonale też mają się tu amatorzy żeglowania i nurkowania. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Możemy tu też liczyć na wypożyczenie łodzi. Miło spędzimy tu nie tylko wędkarski weekend, ale i dłuższy urlop z rodziną.

Lupus

Artykuły o podbnej tematyce

Jezioro Bukowo - Wybrzeże Słowińskie
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.