Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Bukowo - Wybrzeże Słowińskie

Jezioro Bukowo - Wybrzeże Słowińskie

Jezioro Bukowo położone jest na Wybrzeżu Słowińskim, woj. zachodniopomorskie. Dawniej jezioro to było płytką zatoką, która z czasem została odcięta od morza piaszczysta mierzeją. Kanał Szczuczy oprócz tego, że łączy morze z jeziorem pozwala na częściową wymianę wody w trakcie sztormów. To powoduje, nieznaczne zasolenie omawianego zbiornika. Powierzchnia tego dużego jeziora wynosi 1747 ha. Średnia głębokość wynosi 1,8 zaś maksymalna to 2,8 metra. Długość – 9, a szerokość 3,5 km, Brzegi tego jeziora są otoczone dużym pasem szuwarów i roślinności przybrzeżnej, w których doskonałe warunki lęgowe znajdują ptaki.

Jezioro zamieszkuje około 20 różnych gatunków ryb. Są to między innymi: szczupak, leszcz, lin, jaź, krąp, miętus, płoć, pstrąg, sandacz, troć wędrowna, sieja, łosoś,  ukleja, węgorz, wzdręga, okoń. Zwłaszcza z ilości pogłowia tego ostatniego, Bukowo jest bardzo dobrze znane w całej Polsce. Można tu przy pomocy lekkiego spinningu zapolować na pięknie wyrośnięte okazy, które przedostają się najczęściej z Bałtyku. Z racji słabego dostępu do brzegów wspomnianego jeziora, polecam łowienie z łodzi lub pokrywy lodowej, która to utrzymuje się tu do początku marca. Łodzie możemy bez problemu wynająć w Dąbkowicach lub Dąbkach. Jezioro to jest systematycznie zarybiane węgorzem. Dobre warunki rozrodu znajduje tu sandacz, którego wędkarze mogą łowić w nocy z łodzi – zezwala na to dzierżawca.

Bezwzględnie, podczas połowów na tym zbiorniku, należy brać dużą poprawkę na zmienne warunki atmosferyczne. Jezioro jest płytkie, a to w połączeniu z silnymi wiatrami powoduje, jego bardzo duże falowanie.

Warto podczas urlopu zainteresować się okolicznymi atrakcjami turystycznymi. Bukowo to świetna baza kilku szkół windsurfingu. Można tu wypożyczyć sprzęt i pod okiem instruktora stawiać pierwsze kroki w tym sporcie. Organizowane są też tu letnie obozy i szkoły windsurfingowe cieszące się bardzo dużym uznaniem nie tylko wśród młodzieży.

Kilka nadmorskich miejscowości – Łazy, Dąbki, Mielno czy Darłowo, oferują  doskonałe warunki na udany urlop, czy szeroko pojęte plażowanie. W Darłowie warto zajrzeć do zamku Książąt Pomorskich. Zaś dzieci, będą się świetnie bawiły w parku wodnym. Ilość kwater, pensjonatów, pól campingowych i namiotowych jest duża i zawsze coś można znaleźć. Warto zabrać tu ze sobą rower, lub skorzystać z jednej z wielu wypożyczalni. Jedną z atrakcji turystycznych Bukowa jest rejs statkiem wycieczkowym, w trakcie którego możemy zwiedzać to piękne jezioro.


[Lupus]

Artykuły o podbnej tematyce

Jezioro Drawsko - Pojezierze Drawskie
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.