Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Z wędką przez Polskę » Jezioro Bełdany - Mazury

Jezioro Bełdany - Mazury

Jezioro Bełdany jest to typowy zbiornik polodowcowy. Położony na Mazurach w powiecie mrągowskim. Powierzchnia ponad 940 ha. Długość maksymalna ponad 12 kilometrów. Głębokość maksymalna 46, a średnia około 10 metrów. Linia brzegowa bardzo silnie rozwinięta o łącznej długości ponad 33 kilometrów. Dno bardzo urozmaicone z różnymi typami podłoża. Bardzo bogata w roślinność wynurzoną strefa przybrzeżna, mnóstwa trzcinowisk. Brzegi raczej strome i porośnięte lasami sosnowo-świerkowym. Na jeziorze znalazło się kilka wyspy, których okolice warto wziąć pod uwagę podczas wędkowania. Na północy Bełdany łączą się z jeziorem Mikołajskim, a od południa poprzez śluzę wodną z jeziorem Guzianka Mała. To ważny szlak żeglowny Mazur. Bardzo rozbudowana baza turystyczna, ośrodki wczasowe, pensjonaty, pola namiotowe i kempingi oraz hotele. Jednym słowem wszystko. Bez problemu wynajmiemy tu łódź.  

Ze względu na swą rynnową budowę i dość strome brzegi, jezioro to jest bardzo popularnym łowiskiem szczupaków i okoni. A metoda trollingowa jest bardzo rozpowszechniona wśród wędkarzy. Na przynętę ciągnięta za łodzią często łowione są przepiękne szczupaki. Okazy ponad dziesięciokilogramowe nie należą tu do rzadkości. Ogromne trzcinowiska i strefy płytszej wody, to też świetne miejsca na połów tych drapieżników. Okonie zwłaszcza te najbardziej wyrośnięte patrolują toń i warto szukać ich w okolicach podwodnych wzniesień, lub stoków przybrzeżnych. Przy ich penetracji świetnie sprawdzą się małe gumki i wirówki.

W jeziorze są też sandacze, których warto poszukać w okolicach twardego dna, lub w pobliżu zatopionych drzew. Może nie ma tu ogromnej ilości potężnych ryb tego gatunku, ale osobników do 3 kilogramów i mniejszych jest sporo.

Ryby spokojnego żeru to głownie ogromne leszcze i płocie. Nie brakuje tu świetnych miejsc do ich połowy z brzegu. odpowiednio zanęcone miejsce może nas obdarzyć wspaniałymi egzemplarzami. Węgorze również świetnie czują się w tej wodzie a ich połowy to cel nocnych zasiadek, kiedy to na wodzie jest trochę spokojniej. Warto poszukać ich na płycinach wśród podwodnej roślinności.

Bełdany, pomimo tego że leżą w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, należą do najbardziej rybnych akwenów w tym rejonie kraju. Przepiękna okolica, Mazurski Park Krajobrazowy, Puszcza Piska czy Jezioro Śniardwy to poważne argumenty za tym, aby odwiedzić ten akwen. A jeżeli dodatkowo jesteśmy fanami sportów wodnych to możemy mówić o połączeniu bardzo udanym. Z pewnością, może to być miła odskocznia od monotonni podczas urlopu czy wakacji spędzanych tu z rodziną. A ilość ryb i ich wielkość może nas mile zaskoczyć.


Lupus

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.