Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Wetlina - Bieszczady

Wetlina - Bieszczady

Wieś położona na granicy Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Leży nad potokiem Wetlina, u stóp majestatycznej Połoniny Wetlińskiej z jej najwyższym szczytem Rohem (1255 m n.p.m.).

Do 1945 r. wieś była zamieszkiwana przez Bojków – górali ukraińskich. Stała tu największa cerkiew w Karpatach. Wybudowano ją na planie krzyża, miała pięć kopuł. Dziś na jej miejscu stoi kościół katolicki. Koniec II wojny światowej to czas całkowitego wysiedlenia wsi. Pierwsi nowi mieszkańcy pojawili się tu w latach 50-tych ubiegłego wieku.

Wetlina jest jedną z największych baz turystycznych w Bieszczadach. Przebiega tędy wiele szlaków pieszych i rowerowych. Wędrówki nimi zapełnią czas podczas letnich pobytów. Zimą po Wetlinie i jej okolicy można poruszać się na nartach biegowych po wytyczonych trasach narciarskich. W okolicy są również stoki narciarskie znajdujące się w pobliskiej Kalnicy (5 km) i Cisnej (18 km).

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.