Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Węgorzewo - urokliwe miasteczko nad Mamrami

Węgorzewo - urokliwe miasteczko nad Mamrami

Węgorzewo jest niewielkim, niezwykle urokliwym miasteczkiem położonym nad jeziorem Mamry Właściwe. Przepływa przez nie rzeka Węgorapa. Węgorzewo jest doskonałym miejscem na wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Spragnieni bliskiego kontaktu z naturą na pewno będą zachwyceni tym miejscem.

Można tu spędzać czas w różnorodny sposób. W okolicy jest mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych wiodących przez lasy i wzdłuż linii brzegowych jeziora. Żeglarze, kajakarze i wędkarze również będą usatysfakcjonowani warunkami i infrastrukturą, która stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki wodnej. Kajakarze mają do wyboru spływy dwoma rzekami o różnym stopniu trudności: spokojną Sapiną i dziką Węgorapą. Oczekujący dużego skoku adrenaliny mają do wyboru: paintball, zjady na linach, nurkowanie i off road. Natomiast nie lubiący zbytniego wysiłku mogą się wybrać na rejs statkiem po pobliskich jeziorach.

W samym Węgorzewie warto zwiedzić późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, który jest najstarszym zabytkiem węgorzewskim. Pochodzi z pocz. XVII wieku. Zachowało się w nim  wiele elementów dawnego wyposażenia m.in. barokowy ołtarz, ambona i najstarsze na Mazurach organy kościelne pochodzące z 1647 r. W mieście jest również zamek pokrzyżacki, który swoim wyglądem na skutek wielokrotnego przebudowywania mało już przypomina budowlę obronną.


Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"
Waszka

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.