Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Ustrzyki Górne - Bieszczady

Ustrzyki Górne - Bieszczady


Ustrzyki Górne to miejscowość położona w Bieszczadach Wysokich. Ciągnie się na długości 4 kilometrów wzdłuż potoku Wołosatego. Jest to dokonała baza wypadowa na Tarnicę(1346 m n.p.m.), Wielką Rawkę (1304 m n.p.m.), Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.). Tutaj znajduje się siedziba dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Wieś została założona w XVI w. Miała prywatnych, dosyć często zmieniających się właścicieli. Na przestrzeni wieków ulegała licznym zniszczeniom. Na pocz. XVIII w. Ustrzyki były rabowane przez węgierskich zbójów, spalone przez cofających się Szwedów. Walki o Przełęcz Użocką i Przełęcz Beskid toczące się tu w 1915 r. również przyczyniły się do zniszczenia wsi. W latach 1945-1947 Ustrzyki Górne zostały zupełnie unicestwione przez NKWD, oddział UPA i wojska radzieckie. Wtedy też zupełnie wysiedlona została rodzima ludność: Polacy na ziemie polskie lub do łagrów, Ukraińcy na Syberię lub do ZSRR.

Ustrzyki Górne mają dobrze rozwiniętą bazę noclegową. W sezonie są bardzo popularnym miejscem wśród odwiedzających Bieszczady turystów, więc warto wcześniej pomyśleć o miejscu do spania. Latem Ustrzyki są wymarzonym miejscem dla miłośników górskich wędrówek. Prowadzą stąd szlaki na najwyższe bieszczadzkie szczyty. Natomiast zimą można tu poszusować na nartach, bowiem czynny jest wówczas wyciąg narc


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.