Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Ustrzyki Dolne - Bieszczady

Ustrzyki Dolne - Bieszczady

Ustrzyki Dolne nazywane są “stolicą Bieszczadów”. Jest to najdalej wysunięta na południowy wschód gmina miejska. Przez Ustrzyki Dolne przebiega mała i duża obwodnica bieszczadzka. Miasto ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Miejscowość istniała na pewno już na pocz. XVI wieku. Z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki o Ustrzykach. Prawa miejskie otrzymały w I poł. XVIII w. Już wtedy były ważnym ośrodkiem handlowym. Prawa miejskie tylko wzmocniły pozycję ważnego ośrodka handlowego i spowodowały napływ nowej ludności, głównie żydowskiej. Wiek XIX to czas wzmożonego rozwoju gospodarczego Ustrzyk. Wybudowano kolej, w okolicy zaczęły prace kopalnie, powstała rafineria ropy naftowej.

W czasie I wojny światowej przez miejscowość dwukrotnie przebiegał front wojenny. To tu wojska pod dowództwem gen. Maczka zwyciężyły w jednej z walk ukraińskich nacjonalistów. Podczas II wojny światowej Ustrzyki Dolne były kolejno pod rządami sowieckimi i niemieckimi. Z tymi drugimi wiąże się tragiczny los ludności żydowskiej zamieszkującej miasto, która w ciagu dwóch lat została wymordowana. Kolejen żniwo przyniósł wśród miejscowej ludności przyniósł konflikt polsko-ukraiński.

Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, iż można tu wybierać wśród różnorodnych form wypoczynku. Zimą panują tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego. Wytyczono liczne trasy biegowe, a poszusować można na okolicznych stokach. Wiele szlaków pieszych i rowerowych zaprasza zwolenników tego rodzaju wycieczek. W pobliżu miasta znajdują się dwie stadniny koni. Niedaleko jest też Zalew Soliński.

Na terenie Ustrzyk zachowało się wiele zabytków, świadczących o historii miasta i jego dawnej multikulturowości. Są to: murowana cerkiew greckokatolicka z 1874 r., budynek dawnej synagogi z 1870 r. i kirkut, a takze kosciół rzymskokatolicki pw. Wniebowzięcia NMP z 1743 r.

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.