Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Ustroń-Zawodzie - Beskid Śląski

Ustroń-Zawodzie - Beskid Śląski

Ustroń-Zawodzie to wypoczynkowa dzielnica Ustronia i największy kompleks uzdrowiskowy miasta.

Hotele i domy wczasowe, wznoszące się na zboczach Równicy, swoimi kształtami przypominają piramidy. Wiele z nich nosi nazwy pochodzące od nazw ptaków (kos, jaskółka). Cała dzielnica prezentuje się niezwykle okazale z kolejki linowej prowadzącej na Wielką Czantorię. Atutem miejsca jest przede wszystkim bliskość wszelkiego rodzaju szlaków górskich (pieszych, rowerowych) na Czantorię, Równicę i inne, nieopodal położone, wierzchołki. Ustroń jest bardzo urokliwym miejscem. Aby lepiej poznać miasto i jego okolice, warto przemierzyć chociaż kilka ustrońskich ścieżek spacerowych, wejść do Muzeum Ustrońskiego im. Jana Jarockiego oraz do miejscowego skansenu etnograficznego.

Doskonałe położenie Ustronia (sąsiedztwo takich miejscowości jak Cieszyn, Goleszów, Skoczów, Wisła czy Bielsko- Biała) daje możliwość zwiedzenia jednych z najpiękniejszych miejsc Beskidu Śląskiego. Do największych atrakcji osiedla należy bez wątpienia Leśny Park Niespodzianek. Znajduje się on przy ulicy Zdrojowej. Leży na terenie starodrzewia bukowego, porastającego południowe zbocza Równicy. Tereny te są pod ścisłą ochroną. Przez obszar Parku wiodą liczne ścieżki przyrodniczo- dydaktyczne. Największe wrażenie na turystach robi zazwyczaj stacja ptaków drapieżnych (sokolarnia i sowiarnia), która obsługiwana jest przez grono doświadczonych sokolników. Ponadto spotkamy tu m.in. muflony i daniele, które każdy zwiedzający może pogłaskać i nakarmić, żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki i jenoty. W Parku znajduje się także aleja bajkowa i plac zabaw dla dzieci, polana piknikowa oraz miejsca widokowe, z których rozciąga się piękna panorama Beskidu Śląskiego. Park czynny jest cały rok.

Naprawdę warto zajrzeć do miejsca, w którym z bliska możemy podziwiać dziką naturę.


Ola

................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w USTRONIU-ZAWODZIU: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/ustron-zawodzie,0.htm


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.