Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Ustroń Jaszowiec - Beskid Śląski

Ustroń Jaszowiec - Beskid Śląski

Ustroń-Jaszowiec to wczasowo-lecznicza dzielnica Ustronia położona na zboczach góry Równica, w otoczeniu lasów, w dolinie rzeki Jaszowie.

Powstała ona w latach 60. XX wieku z inicjatywy władz ówczesnego województwa katowickiego– E. Gierka i gen. J. Ziętka. Obecnie funkcjonuje tu aż kilkanaście domów wypoczynkowych.

Malowniczość i spokój miejsca gwarantuje przyjezdnym idealny odpoczynek. Ustroń- Jaszowiec stanowi dobrą bazę wypadową do wycieczek pieszych i rowerowych po górach. Miłośnikom niezbyt forsującego wypoczynku polecam liczne ustrońskie szlaki spacerowe (m.in. Szlak Źródlany, Szlak Nadwiślany, Szlak Leśny, Szlak Miejski). Z urokliwej dzielnicy miasta wychodzi trasa przyrodniczo- leśna „Skalica”, przybliżająca turystom florę i faunę Beskidu Śląskiego. Na północnych zboczach Palenicy znajdują się dwa wyciągi- krzesełkowy i orczykowy, natomiast po przeciwnej stronie ulicy Wczasowej usytuowany został wyciąg talerzykowy. Koniecznie musimy skorzystać z kolejki linowej, która zawiezie nas na Czantorię. Rozciągają się stamtąd wspaniałe widoki. Jeśli poszukujemy mocnych i niezapomnianych wrażeń, możemy zjechać z Czantorii lub Równicy letnimi torami saneczkowymi albo wybrać się do parku linowego czy Extrem Parku. Dobrą rozrywkę, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, zapewni Leśny Park Niespodzianek. Do dyspozycji turystów jest także basen kryty przy ulicy Stromej 5.


Ola

................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w USTRONIU-JASZOWIEC: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/ustron-jaszowiec,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.