Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Szczyrk - Beskid Śląski

Szczyrk - Beskid Śląski

Szczyrk położony jest w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego. Zajmuje górny odcinek doliny Żylicy. Sąsiaduje z Bielsko - Białą i Żywcem.

Zabytki Szczyrku związane są przede wszystkim ze sferą sakralną. Znajduje się tu 200-letni,mały, drewniany kościółek pod wezwaniem św. Jakuba. Szczyci się on barokową amboną, chrzcielnicą, i kropielnicą z 1800 roku. Sanktuarium Maryjne „Na Górce” pełni nie tylko rolę zabytku, ale stanowi ważne miejsce kultu religijnego. Tu podobno Juliannie Pezdzie ukazała się Matka Boska. Ważnym elementem miasta są kapliczki - „Na Grce” z 1829 r., zwana "kapliczką u Bieńków" oraz druga znajdująca się przy restauracji „Senator, z roku 1830 z drewnianym krzyżem misyjnym z 1730. Tuż przed przełęczą Salmopolską zobaczymy cmentarz otoczony drewnianym płotem. Góruje nad nim krzyż z figurą „Czarnego Chrystusa”. W mieście zachowało się sporo regionalnych chat z XIX wieku oraz stare szopki na polanach Klimczoka, Beskidu i Skrzycznego.

Ze Szczyrku wiodą liczne szlaki turystyczne, m.in. na Ostre, Skrzyczne, Baranią Górę, Przełęcz Karkoszczonka, Szyndzielnię, do Chaty na Groniu. Do atrakcji turystycznych Szczyrku niewątpliwie należą Kompleks Skoczni "Skalite" (K-95, K-70, K-40) oraz Centralny Ośrodek Sportu  - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Warto zobaczyć ruiny "Diabelskiego Młyna" nad Jaworzyną, jaskinię "lodowa" w rejonie Beskidu Węgierskiego oraz Grotę Klimczoka pod szczytem Trzech Kopcy (oczywiście pod opieką wykwalifikowanych osób). W ramach odpoczynku po górskich wyprawach możemy odwiedzić Beskidzką Galerię Sztuki- prywatną galerię sztuki współczesnej stworzoną przez Barbarę i Mirosława Batorów. W Szczyrku bez problemu wypożyczymy rowery, skutery śnieżne, quady, zorganizujemy sobie wspinaczkę skalną, skorzystamy z wyciągów narciarskich i kolejek krzesełkowych. To doskonałe miejsce na letni i zimowy wypoczynek.


Informacje zaczerpnięto z:
www.szczyrk.pl

Ola

................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w SZCZYRKU: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/szczyrk,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.