Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Solina - Bieszczady

Solina - Bieszczady


Solina to miejscowość letniskowa położona na stoku Płaszy nad Zalewem Solińskim. Największym atutem Soliny jest właśnie jej położenie nad niesamowicie malowniczym Jeziorem Solińskim, które jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce.

Latem Solina tętni życiem. Znajduje się tu wiele miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie. Otwarte są liczne punkty gastronomiczne. Sklepiki i stragany oferują pamiątki. Znajduje się tu także strzeżone kąpielisko i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Pieszo lub rowerem można przemierzyć szlaki łączące Solinę z Polańczykiem, Myczkowcami i Jaworem.

W Solinie znajduje się zapora spiętrzająca wody w zalewie. Wnętrze zapory i elektrowni wodnej działającej tutaj udostępnione jest do zwiedzania. Warto wybrać się także na platformy widokowe. Jedna z nich znajduje się na zboczu Jawora. Widać z niej najwyższe szczyty Bieszczadów, “morze solińskie” i Jezioro Myczkowskie.

Waszka


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.