Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Skoczów - Beskid Śląski

Skoczów - Beskid Śląski

Skoczów to miasto położone 12 kilometrów od granicy polsko- czeskiej. Sąsiaduje z Cieszynem, Bielsko-Białą i Ustroniem. Leży nad ujściem rzeki Brennicy do Wisły.

Znajduje się tu wiele ciekawych zabytków. Rynek miasta z typowo rozchodzącymi się z jego rogów uliczkami stanowi przykład średniowiecznej urbanistyki. Przy zachodniej pierzei placu stoi okazały, XVIII-wieczny ratusz zbudowany w stylu późnobarokowym. Bezpośrednio przy nim znajduje się Dom urodzenia św. Jana Sarkandra. Na parterze budynku mieści się Muzeum Parafialne św. Jana Sarkandra. Również na rynku możemy obejrzeć fontannę z barokową figurą Jonasza. Naszą uwagę na pewno zwrócą także piękne, wybudowane w stylu secesyjnym, kamieniczki. Chętni mogą zwiedzić Galeryjkę Miejska ARTadres.

Skoczów jest miastem posiadającym doskonałe warunki do uprawiania aktywnej turystyki. Przez miejscowość przebiegają trasy piesze i rowerowe. Rozpoczynają się tu dwa szlaki turystyczne- na Równicę przez Lipowiec i Lipowski Groń oraz przez Górki Wielkie do siodełka między Zebrzydką a Łazkiem i dalej na Błatnią. Właśnie tędy przebiega szlak dziedzictwa przyrodniczo- kulturalnego Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń. Turyści bardzo chętnie wybierają się na Skoczowskie Szlaki Spacerowe - Morcinkowskiego, Sarkandrowskiego oraz na Szlak Skoczowskich Zabytków. Odwiedzający Skoczów oraz tutejsza ludność bardzo często obierają sobie za cel spacerów wzgórze Kaplicówka. Znajduje tam XIX-wieczna, zabytkowa kaplica. Dodatkowym atutem miejsca jest piękny widok rozciągający się na miasto i Beskidy. Nie bez powodu Skoczów nazywany jest przez miejscowych „bramą wjazdową” do Beskidu Śląskiego. W pobliskich Ochabach, w renomowanym ośrodku jeździeckim, możemy skorzystać z jazdy konno. Do dyspozycji turystów jest także skoczowska kryta pływalnia „Delfin”. Miasto, dzięki swojemu dobremu położeniu (przecinają się tu główne szlaki komunikacyjne Katowice-Wisła oraz Cieszyn-Bielsko), przyciąga do siebie wielu amatorów górskich wypraw i dobrego wypoczynku.


Informacje zaczerpnięto z:
www.skoczow.pl

Ola

................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w SKOCZOWIE: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/skoczow,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.