Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Sanok - Bieszczady

Sanok - Bieszczady

Sanok jest miastem leżącym w dolinie Sanu na Pogórzu Bukowskim. Udając się w Bieszczady, warto zatrzymać się w Sanoku i poświęcić dłuższą chwilę na zwiedzanie miasta o bardzo starym rodowodzie.

Pierwsze wzmianki o Sanoku znalezione zostały w dokumentach pochodzących z XII wieku. Prawa miejskie otrzymał w I poł. XIV w.  Czasy świetności miasta przypadają na lata od poł. XIV do końca XVI w. W latach 1555-1556 mieszka tu nawet węgierska królowa Bona.

W Sanoku znajduje się wiele zabytków. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje XVI-wieczny zamek stojący na wysokiej skarpie, w którym mieści się muzeum eksponujące największą w Polsce wystawę prac Zdzisława Beksińskiego. Ponadto znajduje się tu barokowy kościół Znalezienia Krzyża oraz prawosławna cerkiew katedralna. Na trasie zwiedzania Sanoka nie może zabraknąć największego w Polsce i jednego z największych w Europie skansenu – Parku Etnograficznego Muzeum Budownictwa Ludowego.

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.