Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Puck - Pomorze

Puck - Pomorze

Puck - miasto powiatowe w województwie pomorskim nad Zatoką Pucką, leżące u ujścia rzeki Płutnicy do zatoki.
Początki osadnictwa sięgają czasów średniowiecza.
Do 1926 w Pucku był jedynym miastem z portem morskim oprócz Gdańska. W 1920 roku odbyły się tu tzw. zaślubiny Polski z morzem.

W Pucku ciekawy jest przede wszystkim  układ urbanistyczny miasta z częścią starego miasta. Przy starym rynku znajduje się  neogotycki ratusz z 1865 roku, z szeregiem kamieniczek z XVIII i XIX wieku. Warte obejrzenia jest gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII wieku. Obecna budowa pochodzi z XIV wieku. W środku kościoła znajdują się: gotycka kaplica chrzcielna, XVI kaplica Wejherów z XVI wieku, ołtarz główny o dwóch kondygnacjach z XVIII wieku oraz liczne zabytkowe obrazy. Przy rynku starego miasta znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej im.  Floriana Ceynowy z około 1720 roku, w którym wcześniej mieścił się szpital. Na rynku jest mnóstwo starych zabytkowych kamienic sięgających z XVIII i XIX wieku. Zobaczyć można również ruiny zamku krzyżackiego.
Są też ruiny zamku krzyżackiego, Muzeum Rybactwa przy porcie, słup upamiętniający zaślubiny Polski z morzem. Warte odwiedzenia jest stanowisko archeologiczne zamku puckiego z XIV-XVI, szaniec ziemny z okresu wojen szwedzkich XVII w, pomnik Antoniego Abrahama działacza kaszubskiego XIX/XX w., pomnik gen. Józefa Hallera.
 
W Pucku są idealne warunki dla miłośników żeglarstwa windsurfingu i kitesurfingu. Piękne molo, słoneczna plaża, wypożyczalnie sprzętu pływackiego. Wzdłuż brzegu znajduje się atrakcyjna ścieżka rowerowa, prowadząca przez Swarzewo do Juraty.

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.