Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Polańczyk - Bieszczady

Polańczyk - Bieszczady

Polańczyk Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa położona na obrzeżu Jeziora Solińskiego i Jeziora Myczkowskiego. Miejscowość znajduje się na półwyspie wcinającym się w wody zalewu solińskiego – największego sztucznego zbiornika w Polsce.

Polańczyk Zdrój znajduje się na terenie Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

Klimat Polańczyka Zdroju zbawiennie wpływa na różne dolegliwości. Ostry górski klimat złagodzony jest wodami Jeziora Solińskiego, dużym nasłonecznieniem i łagodnymi wiatrami. Występuje tu kilka rodzajów wód mineralnych: jodkowe, żelaziste,  wodorowęglanowosodowe, bromkowe i borowe. Rozbudowana baza sanatoryjna z powodzeniem wykorzystuje właściwości tych wód i zajmuje się leczeniem następujących dolegliwości: infekcji dróg moczowych, choroby wrzodowej, nieprawidłowej przemiany materii, profilaktyce kamicy oraz schorzeń układu oddechowego.

Jednak do Polańczyka przyjeżdżają nie tylko kuracjusze miejscowych sanatoriów. Jezioro Solińskie i Myczkowskie to świetne miejsce na spędzenie urlopu dla wielbicieli sportów wodnych. W pobliskiej Solinie na stoku Jawora (742 m) znajduje się szybowisko, którym zachwyceni są lotniarze i paralotniarze oraz pozostali miłośnicy podniebnego szaleństwa. W pobliżu Polańczyka znajdują się dwa kolejne bieszczadzkie szybowiska: w Weremeniu oraz w Bezmiechowej. Zimą w okolicy Polańczyka działają wyciągi narciarskie m.in. w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym “Jawor” w Solinie.

Będąc w Polańczyku należy się wybrać do Soliny i przespacerować po robiącej duże wrażenie zaporze. Jej długość to 664 m, wysokość 82 m, a spiętrzenie wody może wynosić nawet 60 m.

Waszka

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.