Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Mrągowo - miasto festiwali

Mrągowo - miasto festiwali

Mrągowo za sprawą odbywającego się w nim Pikniku Country jest doskonale znanym w Polsce mazurskim miasteczkiem. W swoim kalendarzu imprez kulturalnych ma jeszcze inne również bardzo znane wydarzenia jak: Festiwal Kultury Kresowej czy Mazurską Noc Kabaretową. Nie bez przyczyny jest więc nazywane “miastem festiwali”.

W trakcie tych wielkich imprez kulturalnych do Mrągowa przybywa mnóstwo turystów. Warto się tu jednak wybrać także na dłuższy urlop. W mieście i najbliższej okolicy znajduje się 11 jezior. Samo Mrągowo leży pomiędzy jeziorem Czos i jeziorem Juno. Jest to więc świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. W pobliżu znajdują się rzeki Krutynia i Dajna będące malowniczymi szlakami kajakowymi. Na rowerzystów i zwolenników pieszych wycieczek czeka wiele ciekawych tras do przebycia.

Na lubiących spędzać czas mniej aktywnie czeka wiele czystych plaż, na których można zażywać kąpieli słonecznych. Przyjemny jest także spacer zadbanymi uliczkami miasteczka, czy rozkoszowanie się “nicnierobieniem” w jednym z licznych ogródków kawiarnianych.

Do najciekawszych zabytków Mrągowa należą: neogotycki kościół pw. św. Wojciecha (XIX w.), kościół ewangelicko-augsburski (XVIII w.), ratusz, spichlerz, budynek “Wartowni Bośniackiej” (XVIII w.).


Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"
Waszka

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.