Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Meszna - Beskid Śląski

Meszna - Beskid Śląski

Meszna to mała wieś położona w województwie śląskim, w gminie Wilkowice. Zabudowania, należące do miejscowości, są  malowniczo rozłożone na zboczach Magury.

Cała gmina stanowi atrakcyjne miejsce na wypoczynek letni jak i zimowy. Malowniczo położona wśród pasm gór Beskidu Śląskiego (Równia, Kozia Góra, Kołowrót, Szyndzielnia, Klimczok, Magura) oraz Beskidu Małego (Czupel, Magurka Wilkowicka, Chrobacza Łąka) rozdzielonych Bramą Wilkowiecką, jest miejscem, w którym możemy zwolnić tempo i rozkoszować się krajobrazami.

Przez samą Mesznę przebiega tylko szlak „żółty” prowadzący z Wilkowic na Klimczok. Podczas wspinaczki będziemy mogli zachwycać się widokami na Kotlinę Żywiecką, pasma Małego Beskidu i pasma Pewelsko-Ślemieńskie. Przy ścieżce znajduje się zabytkowa osiemnastowieczna Kapliczka Matki Boskiej Siewnej, przy której warto chociaż na chwilę przystanąć. Docierając do Chaty na Groniu możemy naszą wyprawę skończyć, bądź podążyć dalej, na Klimczok lub do sanktuarium Matki Bożej Na Górce. Możemy także swoje piesze wędrówki rozpocząć w nieopodal położonych Wilkowicach i pójść w kierunku Szyndzielni albo w stronę Magurki Wilkowieckiej.

Meszna szczyci się pięknymi przydrożnymi kapliczkami, krzyżami i świątkami. Niektóre z nich posiadają wartość historyczną, stanowią zabytki, inne, wykonane są już w czasach nam współczesnych. Ich twórcą jest w głównej mierze znany artysta ludowy, Stanisław Kwaśny. W swoim przydomowym warsztacie tworzy figury w drewnie, ostatnio także w kamieniu oraz para się plastyką obrzędową. Warto bliżej przyjrzeć się jego dziełom.

Informacje zaczerpnięto z:
www.wilkowice.pl

Ola

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.