Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Krokowa - Pomorze

Krokowa - Pomorze

Krokowa - jest to miejscowość gminna w powiecie puckim. W do gminy należą miejscowości: Białogóra, Brzezno, Dębki, Goszczyno, Jeldzino, Karlikowo, Korwieńskie Błota Pierwsze, Korwieńskie Błota Drugie, Kłanino, Krokowa, Lisewo, Lubkowo, Lubocino, Minkowice, Odargowo, Parszczyce, Połchówko, Prusewo, Sławoczyno, Słuchowo, Sobieńczyce, Sulicice, Świecino, Tyłowo, Wierzchucino, Żarnowiec.

W Krokowej znajduje się  zamek pochodzący z XVI wieku  rodziny von Krockow. Ród Krokowskich, od  którego pochodzi nazwa miejscowości mieszkał tu od XII do 1772 roku, po czym został przesiedlony do Niemiec. Pałac otoczony jest parkiem z XVIII wieku. Niedaleko zamku znajduje się Muzeum Regionalne. W pałacu w Krokowej gościł m. in Zygmunt III Waza.
Warty odwiedzenia jest czternastowieczny klasztor sióstr benedyktynek i kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
W pobliżu Krokowa znajduje się piękne Jezioro Żarnowskie, a także zaczyna się szlak Grot Mechowskich.
Niedaleko w Kłaninie znajduje się  zespół  pałacowo-parkowy . Obecny pałac z wystrojem wnętrz pochodzi z XVII/ XVIII wiek, cały park otoczony jest lipami.

W Prusewie znajduje się zespół pałacowo - parkowy, położony  na zachód od Jeziora Żarnowskiego w  centrum miejscowości Prusewo. Dwór otoczony jest starym parkiem z częścią krajobrazową i ogrodem geometrycznym. Pałac zbudowany został dla rodziny Flissbachów na początku XX wieku. Pałac jest murowany z cegły, złożony z korpusu głównego i niższymi przylegającymi skrzydłami.

W Paraszkowie znajduję się XIX wieczny dwór otoczony parkiem i stawami. Dwór został zbudowany dla rodziny Koziczkowskich.

W miejscowości Dębki  znajduje się dawna chata rybacka z XVIII wieku.
Warte odwiedzenia jest kościół pw. Matki Boskiej Gromnicznej w Tyłowie.  Kościół jednonawowy  wraz z drewnianą dzwonnicą  zbudowano w 1755 roku.
W Wierzchucinie  znajduję się neogotycki kościół zbudowany w 1882 roku.

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.