Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Kosakowo - Pomorze

Kosakowo - Pomorze

Kosakowo -  Miejscowość  gminna, położona częściowo na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w którym najcenniejsze fragmenty znajdują się w rezerwacie ornitologicznym ,,Beka” (sąsiadującego z gminą Puck) oraz rezerwatu „Rzeczne Łąki”. Tereny gminy Kosakowo położone są przy czystych plażach, unikalnym terenie, otoczone są bogatą przyrodą oraz są tu atrakcje turystyczne dostępne przez cały rok.

Atrakcją do obserwacji jest  kolonia czapli koło wsi Mosty oraz  zgromadzenia kaczek i ptaków wodno-błotnych.
Na terenie gminy znajduje się Rezerwat „Mechelińskie Łąki”  to obszar szuwarów i łąk położony między Rewą a  Mechelinkami. Zadaniem rezerwatu jest  ochrona  miejsc lęgowych i zamieszkania niektórych ptaków. Występuje tutaj około 200 gatunków z których niektóre  są unikatowe  w rejonie gdańskim Pomorza, a cześć nawet w skali Polski.

Do miejscowości okolicznych Kosakowa należą: Kazimierz, Mechelinki, Mosty, Dębogórze, Dębogórze-Wybudowanie,  Pierwoszyno, Pogórze, Rewa, Suchy Dwór.

W Kosakowie znajduje się kościół pw. św Antoniego Paderewskiego z 1925 roku wybudowana w stylu neobarokowym. Jest też pomnik Józefa Klebby, kaszubskiego poety i działacza niepodległościowego.
W Mostach znajduje się obelisk poświęcony obrońcom Kępy Oksywskiej.

Największą atrakcją przyrodniczą Kosakowa jest Mierzeja Rewska, nazywana też Cyplem Rewskim lub Szperkiem. Kiedy obniża się poziom wód w zatoce, piaszczysta  ławica wyłania się na długości 1 km., w ten sposób tworząc naturalne molo. Piaszczysta mierzeja jest częścią mielizny Mewia Rewa, znanej także jako Ryf Mew lub Rybitwia Mielizn, która rozciąga się aż do Kuźnicy i gdyby nie sztuczny przekop dla statków można by było tędy przejść do Kuźnicy.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.