Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Jaworzynka - Beskid Śląski

Jaworzynka - Beskid Śląski

Jaworzynka to niewielka wieś południowej części Beskidu Śląskiego, położona niemalże na styku granic Polski, Czech i Słowacji. Jej zabudowania rozsiane są zarówno w pięknych dolinach rzek Krężelki i Czadeczki jak i na zboczach Wawrzaczowego Gronia. Przez miejscowość przebiega dział wód Odry i Dunaju - Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego.

Jaworzynka wraz z Istebną i Koniakowem tworzą Trójwieś Beskidzką. Miejscowości te łączy szczególna dbałość o, odchodzące już w niepamięć, tradycję i miejscowy folklor. Działająca w Jaworzynce izba regionalna- "Muzeum na Grapie", ma na celu przybliżyć zwiedzającym specyfikę dawnego życia górali śląskich. Możemy tu także obejrzeć rękodzieła lokalnej społeczności. Ta mała wieś oczarowuje wczasowiczów wspaniałymi widokami. Już jadąc do Jaworzynki od strony Koniakowa, możemy podziwiać roztaczające się przed nami cudowne krajobrazy. W pogodny dzień jesteśmy w stanie dostrzec Tatry i Małą Fatrę.

Przez wieś przebiega wiele szlaków turystycznych, zarówno pieszych jak i rowerowych, a wyciągi narciarskie ściągają tu licznych amatorów szusowania. W sezonie miejsce na nocleg lepiej zarezerwować wcześniej. Po aktywnie spędzonym dniu gospodarze kwater serwują swoim gościom pyszne i syte dania regionalne.


Informacje zaczerpnięte z:
www.ug.istebna.pl

Ola

......................................................................................................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w JAWORZYNCE: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/jaworzynka,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.