Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Jaworze - Beskid Śląski

Jaworze - Beskid Śląski

Jaworze to niewielka miejscowość położona w powiecie bielskim, na Pogórzu Cieszyńskim. Od strony północnej sąsiaduje z Beskidem Śląskim. Malowniczo przecinają ją dwa bystre potoki - Szeroki i Wysoki.

Przyjmuje się, że Jaworze istniało już w wieku XIII. Jednak żywe zainteresowanie tą miejscowością przypada dopiero na wiek XIX. Wtedy to dostrzeżono jej lecznicze aspekty (wody jodowo- bromowe). Dzięki staraniom Laszowskich i Saint Genois, Jaworze uzyskało status uzdrowiska. 

Największym atutem miejscowości są niezaprzeczalnie piękne widoki. Nad Jaworzem górują szczyty Bucznik, Ostry, Borowina i Wysoki oraz masyw Błotnego poprzecinane głębokimi dolinami.

Spacerując po Jaworzu zauważymy kilka bardzo interesujących zabytków. Na Cmentarzu przy Kościele Rzymskokatolickim pod wezwaniem Opatrzności Bożej znajduje się obelisk oraz płyty nagrobne właścicieli miejscowości. Wędrując ul. Pałacową zauważymy dwa małe obeliski w kształcie amfor z XVIII wieku, figury puttów przy bramie wjazdowej do pałacu oraz kolumnę kanelowaną. Warto także spędzić czas w parku ze starodrzewem i drzewami egzotycznymi oraz wejść na pobliskie pagórki - Goruszkę i Młyńską Kępę. Dzięki kilku szlakom wiodącym przez miejscowość, możemy wyruszyć w Beskid Śląski, bądź wybrać się na pobliskie wierzchołki.


Informacje zaczerpnięto z:
www.jaworze.pl

Ola

............................................................................................
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w JAWORZU: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/jaworze,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.