Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Jastrzębie Zdrój - Beskid Śląski

Jastrzębie Zdrój - Beskid Śląski

Jastrzębie-Zdrój to miasto położone w województwie śląskim, nieopodal granicy z Republiką Czeską, w południowej części Wyżyny Śląskiej.

Specyficzne usytuowanie miejscowości stanowi o jej niepowtarzalnym charakterze. Prawie całe miasto leży na terenie pagórkowatym (Płaskowyż Rybnicki). Do tego przepływają przez nie aż cztery małe rzeki - Pszczynka, Jastrzębianka, Szotkówka i Gmyrdek. Przy dobrej pogodzie z Jastrzębia- Zdroju możemy podziwiać przepiękne szczyty Beskidów.

Chociaż Jastrzębie-Zdrój jest miastem stosunkowo młodym, prawa miejskie uzyskało dopiero w 1963 roku, to znajduje się w nim wiele cennych pod względem historycznym obiektów, zasługujących na naszą uwagę. Do najważniejszych z nich należą Pałac w Boryni z XVIII wieku, Dwór obronny w Bziu z XVII, Dom Zdrojowy z XIX oraz liczne zabytkowe kościoły, m.in. Kościół franciszkanów z XV/XVI, Kościół pw. św. Barbary i Józefa . Warto wybrać się na spacer do Parku Zdrojowego, gdzie znajduje się zabytkowy Zespół Łazienek- Łazienki I, Łazienki II i Łazienki III, „Masnówka” a także budynek pijalni wód. W mieście gratką dla amatorów „podróży w czasie” będą zapewne Izba Regionalna i Galeria Historii Miasta.

Przez Jastrzębie- Zdrój przebiegają cztery szlaki- „czerwony”- Szlak im. Powstań Śląskich, „czarny”- Szlak Zebrzydowicki, „żółty”- Jastrzębski Szlak Krajoznawczy im. Jerzego Fudzińskiego i „niebieski”- Szlak im. Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich. Ponadto liczne ścieżki rowerowe.

Informacje zaczerpnięte z:
www.jastrzebie.pl
www.jasnet.pl

Ola

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.