Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Jastrzębia Góra - miasto nad brzegiem morza

Jastrzębia Góra - miasto nad brzegiem morza

Jastrzębia Góra – miasto położone na wysokim brzegu klifowym (32,8 m n.p.m). Pierwsze informację o miejscowości pochodzą  z 1848 roku, jako nazwa najwyższego wzniesienia między Chłapowem a Rozewiem. W 2000 roku  według pomiarów geodezyjnych, określono tutaj miejsce najdalej wysunięte na północ Polski. Upamiętniającym ten punkt jest obelisk „Gwiazda Północy”.

Na uwagę zasługuje kapliczka księży Jezuitów oraz kościół kościół pw. Św. Ignacego Loyoli - zbudowany w połowie lat 80-tych. W nim odbywają się Letnie Koncerty Organowe, kościół posiada dwie kondygnacje.

Znajduję się również obelisk upamiętniający uratowanie  króla Zygmunta III Wazę (Jastrzębia Góra) po nieudanej wyprawie do Szwecji.  Jest to pomnik z orłem –  symbol Polski zapoczątkowany zagospodarowanie tych wówczas dziewiczych terenów nad morzem.

Będąc w Jastrzębiej Górze, nie sposób pominąć wąwozu Lisi Jar. Wąwóz stanowi rozcięcie erozyjne o stromych zboczach porośniętych bukowym lasem, pomiędzy Przylądkiem Rozewie a Jastrzębią Górą. Występują tu ponad 100 letnie buki, pojedyncze brzozy, świerki.
Na południowy zachód od miasta płynie rzeka Czarna Wda, która na odcinku Krokowa – Starzyno jest udostępniona do wędkowania.

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.