Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Jastarnia - Pomorze

Jastarnia - Pomorze

Jastarnia (serce półwyspu) – miejscowość na polskim wybrzeżu, położona na najdłuższym w Europie naturalnym molo. Jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku na Mierzei Helskiej.

Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1378 roku z zapisów krzyżackich.
Jastarnia była podzielona na część Pucką i Gdańską. W czasie I zaboru Jastarnia Pucka była pod zaborem pruskim, a Jastarnia Gdańska - Bór z Helem przynależała do Gdańska który należał wówczas do Polski. Największy rozwój Jastarni przypadł w latach 20 XX wieku, kiedy wybudowano kolej. Dzięki temu dotarcie na półwysep  przestało być problemem. W Jastarni znajduje się najmłodsza polska latarnia morska z 1950 roku, 13 metrowa. Latarnia nie jest dostępna do zwiedzania ale w pobliżu jej znajduję się była obserwacyjna wieża wojskowa,  z której można podziwiać widoki.

W Jastarni znajduję się: port jachtowy, port rybacki, chata rybacka, Muzeum Rybackie „Pod Strzechą”, Torpedownia, zabytkowa kapliczka św. Rozalii

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.