Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Hoczew - Bieszczady

Hoczew - Bieszczady

Hoczew to wioska położona w Bieszczadach niedaleko Leska. Nieopodal wsi rzeka Hoczewka uchodzi do Sanu. Wioska została założona w XV w. przez węgierski ród Balów.

W XI w. na wzgórzu wznoszącym się nad późniejszą wsią stał zamek warowny. Dziś znajdują się tam jedynie ruiny. W wieku XVII Hoczew stał się własnością Jacka Fredry – ojca słynnego Aleksandra. Wybudowano wówczas kościół barokowy św. Anny, który zachował się do dziś i służy kolejnym pokoleniom wiernych. Zachowały się również ruiny dawnej karczmy Kazimierzówki. Nazwa nadana w celu upamiętnienia rzekomej wizyty króla Kazimierza Wielkiego. Zabytek jest objęty ochroną konserwatorską i czeka na jakiekolwiek środki na rozpoczęcie prac remontowych. Do teraźniejszości nie przetrwał natomiast dwór, który spalono podczas II wojny światowej.

W Hoczwi znajduje się Autorska Galeria Sztuki oraz Izba Regionalna. Właścicielem jest lokalny malarz, rzeźbiarz, grafik i poeta Zdzisław Pękalski.

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.