Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Goczałkowice-Zdrój - Beskid Śląski

Goczałkowice-Zdrój - Beskid Śląski

Goczałkowice-Zdrój to wieś uzdrowiskowa położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim. Leżą w pięknej Kotlinie Oświęcimskiej, w dolinie górnej Wisły. Od północy graniczą z Lasami Pszczyńskimi a od południowego wschodu z Beskidami.

Miejscowość słynie z niepowtarzalnego mikroklimatu. Otaczające ją lasy i wody sprawiają, że wielu turystów upodobało sobie to miejsce na letni i zimowy wypoczynek. Każdego roku przybywa do niej ok.10 tysięcy kuracjuszy. Dwa znajdujące się tu  sanatoria - Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój i Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu, specjalizują się w leczeniu m.in. schorzeń reumatologicznych, schorzeń pourazowych narządów ruchu, chorób kobiecych.

Do największych atrakcji turystycznych wsi należy nieopodal położone Jezioro Goczałkowickie. Jest to sztuczny zbiornik wodny zbudowany w latach 1950-1955. Pełni on podwójną funkcję- zaopatruje w wodę Górny Śląsk i stanowi zbiornik retencyjny. Ponadto możemy wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerową po koronie zapory. Do dyspozycji turystów są także hala sportowa, 25 metrowy basen oraz boisko piłkarskie. Atutem miejscowości jest doskonale rozwinięta infrastruktura oraz świetne skomunikowanie z różnymi częściami Polski (przez gminę przebiega droga krajowa nr 1 oraz linia kolejowa Warszawa- Wiedeń).


Ola

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w GOCZAŁKOWICACH: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/goczalkowice-zdroj-,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.