Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Frombork - Warmia

Frombork - Warmia

Frombork to miasto o malowniczym położeniu nad Zalewem Wiślanym, niezmiennie kojarzone z Mikołajem Kopernikiem – światowej sławy astronomem. Historia miejscowości sięga XIII wieku, kiedy to powstał tu zespół zabudowań katedralnych, zwany dziś Wzgórzem Katedralnym i będący nie lada atrakcją dla turystów.

To właśnie na Wzgórzu Katedralnym żył, pracował i umarł Mikołaj Kopernik. To tu powstało jego słynne dzieło „De Revolutionibus”, czyli „O Obrotach Sfer Niebieskich”. Tu również wielki uczony spoczął po śmierci. W związku z tym, gdzie, jeśli nie tu, najlepiej oddać się kontemplacji „sfer niebieskich” w obserwatorium astronomicznym – zresztą jednym z najlepszych w Polsce.

Koniecznie trzeba zwiedzić kompleks katedralny, w skład którego wchodzą: wspaniała gotycka katedra – Bazylika Archidiecezjalna, pałace biskupie, kurie kanoniczne, mury obronne, wieże i baszty. Będąc we Fromborku nie można ominąć również Szpitala św. Ducha – położonego nieco na uboczu, na przedłużeniu ul. Katedralnej. Szpital wraz z kaplicą św. Anny tworzy zespół XV-wiecznych zabudowań, który jest unikatowy na skalę europejską.

Po zwiedzeniu zabytków architektury można wybrać się na plażę, aby zażyć kąpieli wodnych i słonecznych. Zimą po zamarzniętych wodach zalewu można ślizgać się na bojerach. I oczywiście, jak na port morski przystało, czeka na nas bogata oferta rejsów statkiem np. do Krynicy Morskiej leżącej na Mierzei Wiślanej.Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"
Waszka

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.